Letadlo s Ambrozkem nouzově přistálo kvůli poruše motoru

Drama ve vzduchu zkomplikovalo návrat ministra životního prostředí Libora Ambrozka z jeho cesty po Číně. Letadlo německé společnosti Lufthansa mělo na trase z Hongkongu do Frankfurtu nad Mohanem problémy s motorem a muselo neplánově přistát v Bangkoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 společnosti Lufthansa | Foto: Lufthansa

Velký boeing měl už na příletu do Hongkongu podle Ambrozka tři hodiny zpoždění kvůli opravě na letišti v Německu. Hodinu po vzletu se objevily problémy znovu. "Když začalo letadlo kličkovat nízko nad zemí, nebyl to příjemný pocit," řekl Ambrozek.

Do Prahy pak celá Ambrozkova výprava, která v Číně jednala o obchodní spolupráci v oblasti životního prostředí, přiletěla s desetihodinovým zpožděním. Na palubě poškozeného letadla cestovali i další Češi, mezi nimi například textař Michal Horáček.

Chvíle napětí kvůli poruchám letounů zažívali letos i další členové vlády, nejčastěji Ambrozkův stranický kolega Cyril Svoboda. Problémy s cestováním zažil také prezident Václav Klaus. Na rozdíl od ministra životního prostředí, který létá linkami, používali ministr zahraničí a prezident vládní letku.

Kvůli poruchám domluvila armáda, která vládní letadla spravuje, pro další lety vrcholných politiků spolupráci s Českými aeroliniemi a připravuje nákup nových letadel.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme