Saúdské banky zmrazují účty lidem podezřelým z korupce. Je mezi nimi i člen královské rodiny

Saúdské finanční domy začaly na příkaz centrální banky zmrazovat účty osob, které byly v Saúdské Arábii zadrženy pro podezření z korupce. S odvoláním na zdroje z bankovního a podnikatelského sektoru to v pondělí uvedla agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Rijád/Dubaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saúdslý princ Valid Bin Talal

Saúdslý princ Valid Bin Talal | Zdroj: ČTK

Na příkaz nově založeného protikorupčního výboru byly o víkendu zadrženy desítky lidí včetně jedenácti princů a několika desítek současných i bývalých ministrů.

Obětí čistky se stal i vlivný šéf saúdské Národní gardy princ Mutab bin Abdalláh, přímý člen královské rodiny. Mezi zadrženými je i princ Valíd bin Talál, miliardář a světoznámý investor s podíly v mnoha společnostech v USA a jiných západních zemích.

Zmrazeny už byly stovky účtů. Podle Reuters jde o preventivní opatření do doby, než bude podezřelý buď obžalován, nebo shledán nevinným.

Zadržení jsou obviněni z praní špinavých peněz, úplatkářství, vydírání úředníků a zneužívání veřejného úřadu k osobnímu obohacení. Nový výbor pro boj s korupcí má pravomoc zabavovat majetek doma i v zahraničí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme