Washington vyzývá k maximální opatrnosti při pobytu v Saudské Arábii

Spojené státy rozšířily své varování Američanům v Saudské Arábii. Teď vyzývají k maximální opatrnosti před Al- Káidou všechny lidi ze západu, kteří se pohybují v oblasti Perského zálivu. Přes tato varování ministr zahraničí Colin Powell doufá, že cizinci v Saudské Arábii zůstanou - nehledě na rizika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Podle šéfa americké diplomacie Colina Powella by byl odchod lidí ze západu pracujících v Saudské Arábii vítězstvím těch, kteří unesli a uřízli hlavu Američanovi Paulu Johnsonovi. Ani Saudové, ani Američané si ale nepřejí, aby teroristé zvítězili, dodal Powell.

Přesto vydalo jím vedené ministerstvo zahraničí naléhavou výzvu Američanům, aby opustili zemi největšího producenta ropy, kde hrozí únosy, sebevražedné bombové útoky a vraždy cizinců.

Spojené státy se zejména obávají, aby z ropného království neodešli jejich experti na těžbu ropy, na své ambasádě v Rijádu nechali jen nejnutnější diplomaty.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme