Zpravodajský server britské BBC označil Cameronův návrat do vlády za překvapivý. Tento politik britský kabinet vedl v letech 2010 až 2016. Rezignoval po referendu o brexitu.
Britský expremiér David Cameron učinil podle BBC těsně před unijním referendem pokus, jak zvrátit hlasování ve svůj prospěch. Požádal německou kancléřku Angelu Merkelovou o veřejné prohlášení, ve kterém by unijní lídři garantovali Británii ústupky ve věci volného pohybu osob. Nakonec ale Cameron od tohoto plánu upustil.
Bývalý britský premiér David Cameron údajně hrubě zanedbal své povinnosti, když nepočítal s variantou brexitu coby možným výsledkem unijního referenda. Konstatuje to zpráva zahraničního výboru Dolní sněmovny. Ten klade Cameronovi za vinu, že nedal patřičné instrukce jednotlivým ministerstvům.
Premiér David Cameron při posledních interpelacích v parlamentu vyzdvihl výsledky své vlády a vyslovil se pro udržení co nejužších vztahů s Evropskou unií i poté, co ji země opustí. V zaplněné Dolní sněmovně ale také žertoval s poslanci o tom, že má po schůzce s královnou mimořádně prázdný denní program. Cameron po interpelacích odjel do premiérského sídla na Downing Street a následně zamířil do Buckinghamského paláce podat demisi.
Do příprav vyjednávání o odchodu Británie z Evropské unie (brexitu) se plně zapojí i regionální vlády Skotska, Walesu a Severního Irska, oznámil dnes odcházející britský premiér David Cameron v parlamentu. Jeden ze skotských poslanců však premiérova slova vzápětí zpochybnil. Šéf britské vlády poprvé promluvil na veřejnosti po pátečním projevu, ve kterém reagoval na referendum, v němž se Britové vyslovili pro odchod z Evropské unie a v němž ohlásil svou rezignaci.
Británie zažívá po čtvrtečním unijním referendum bouřlivý politický vývoj. Rozštěpení vládnoucí konzervativci hledají nového premiéra. Opoziční labouristé pak zažívají rebelii proti předsedovi strany Corbynovi.
Britský premiér David Cameron oznámil, že na základě výsledků referenda o vystoupení z EU rezignuje na svou funkci. 52 procent britských voličů totiž navzdory doporučení premiéra podpořilo takzvaný brexit, tedy odchod své země z Unie. Cameron zůstane v premiérském křesle ještě 3 měsíce, jméno nového ministerského předsedy konzervativci vyberou v říjnu na stranické konferenci.
Britský premiér David Cameron měl v televizi BBC možná svou poslední velkou šanci, jak oslovit voliče před unijním referendem. Zopakoval, že by v případě takzvaného brexitu vznikla ve státním rozpočtu díra ve výši až 40 miliard eur, tedy přes bilion korun.
Nadcházející referendum o budoucnosti Británie v Evropské unii bude životní volbou, po které již nebude možné změnit názor. V článku v dnešním vydání nedělníku The Sunday Telegraph to napsal premiér David Cameron, který setrvání Londýna v evropském bloku podporuje. Referendum se koná ve čtvrtek.
V Británii se krátce před vypršením lhůty pro registraci k nadcházejícímu referendu o EU v noci na dnešek zhroutila příslušná internetová stránka. Britský premiér David Cameron pak po výzvě volební komise, některých poslanců a šéfů stran k prodloužení lhůty krátce před 13. hodinou na twitteru napsal, že je možné se i nadále registrovat. V parlamentu poté prohlásil, že vláda usilovně spolupracuje s volební komisí, aby "ti, kteří se zaregistrují dnes nebo se zaregistrovali v noci, mohli hlasovat."
Britský premiér David Cameron v televizní debatě hájil členství Spojeného království v Evropské unii. Na kanálu Sky News odpovídal na otázky zastánců i odpůrců takzvaného brexitu. Vyzdvihoval hlavně ekonomické výhody. Evropská unie je ale podle Camerona důležitá i kvůli bezpečnosti.
Za ohrožení míru a stability v Evropě označil případný odchod Spojeného království z Evropské unie šéf londýnské vlády David Cameron. V dnešním projevu o dopadech unijního referenda zdůraznil, že takzvaný brexit by Británii mimo jiné zkomplikoval boj proti terorismu.
Britský premiér David Cameron dnes v parlamentu představí návrh nových opatření proti daňovým únikům. Současně chce vysvětlit své finanční záležitosti, které se váží k investicím v Karibiku. Cameron o víkendu coby britský premiér ukázal svá daňová přiznání z poslední doby.
Britský premiér David Cameron přiznal, že měl podíl v investičním offshoreovém fondu svého zesnulého otce. Panamská společnost Blairmore Holdings se přitom podle kompromitujících materiálů vyhýbala placení daní ve Spojeném království. Premiér tvrdí, že z jeho strany bylo vše v pořádku.
Britští opoziční labouristé žádají kvůli kauze Panama Papers nezávislé vyšetřování. Chtějí zjistit, jestli britští jednotlivci a firmy neporušili zákon. Labouristy zajímá, jak v daňových rájích podnikala rodina premiéra a předsedy Konzervativní strany Davida Camerona.
Britský premiér David Cameron odmítá kritiku, že založil kampaň před unijním referendem na vytváření atmosféry strachu. Euroskeptickým členům londýnského kabinetu se mimo jiné nelíbí, že nově nemají přístup k vládním materiálům, které se týkají červnového hlasování. Podle některých poslanců vládní Konzervativní strany to není férové.
Britský premiér David Cameron na půdě Dolní sněmovny obhajoval dohodu s unijními lídry a novou podobu britského členství v EU. Ministerský předseda důrazně popřel, že by se unijní referendum mohlo v Británii opakovat.
Referendum o setrvání Spojeného království v Evropské unii se uskuteční 23. června. Po jednání britského kabinetu to oznámil premiér David Cameron. Vláda podle něj doporučuje hlasovat pro setrvání v evropské osmadvacítce. Podle premiéra bude Británie v reformované EU „bezpečnější, silnější a bude na tom lépe ekonomicky.“
Britský premiér David Cameron představil plány na zásadní reformu britského vězeňství. Ostrovní věznice trápí vysoká míra násilí a nedostatek rekvalifikačních a výukových programů. Nový přístup se bude testovat v šestici nápravných zařízení.
Tisíce běženců z francouzského Calais by se po případném odchodu Británie z EU mohly dostat do Spojeného království, varoval britský premiér David Cameron. Na britské půdě by prý mohly vzniknout podobné uprchlické tábory, jako je nechvalně proslulá „džungle" právě v Calais.
David Cameron po dnešním jednání v Bruselu popřel, že by existovala dohoda s EU ohledně čerpání sociálních dávek unijními občany po příjezdu do Británie. Britský premiér odmítl, že by takzvaná záchranná brzda, navržená EU, představovala uspokojivou alternativu požadavkům Londýna.
Mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií se rýsuje dohoda v klíčové otázce omezení zaměstnaneckých výhod pro občany osmadvacítky. Obě strany by se mohly domluvit na mechanismu takzvané záchranné brzdy. Tu si coby kompromis umí představit i Česká republika.
Britská vláda nechce při jednáních o podobě svého členství v EU slevit z požadavku na omezení přistěhovalectví z unijních zemí. Premiér David Cameron o tom bude dnes jednat v Praze s českým předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou z ČSSD. Cameron navrhuje omezit zaměstnanecké výhody pro pracovníky z EU po jejich příjezdu do Británie. Česká vláda to považuje za diskriminační.
Dohoda s Evropskou unií na únorovém summitu a britské unijní referendum už letos v létě. Premiér David Cameron na BBC potvrdil, že takový zůstává ideální harmonogram jeho jednání o nových podmínkách britského členství v EU. Přiznal, že téma migrace rozhovory s unií dál komplikuje.
Za projev zoufalství označil britský premiér David Cameron nové propagandistické video takzvaného Islámského státu. Na nahrávce radikálové zavraždili pět domnělých špionů, kteří měli pracovat pro britské zpravodajce. Mezitím se už nejspíš podařilo identifikovat malého chlapce, který na videu také vystupuje.
Britský premiér David Cameron se podle Daily Telegraphu chystá vést kampaň za setrvání země v Evropské unie. Jeho úřad už prý dokonce chystá proevropskou brožuru, kterou by v kampani před unijním referendem měla dostat každá britská domácnost.
Evropská unie podle polské premiérky potřebuje Velkou Británii. Beata Szydlová to řekla po setkání s britským ministerským předsedou Davidem Cameronem ve Varšavě. Podle ní bude Polsko podporovat britské návrhy na reformu unie, ale ne všechny.
Sever Anglie dál bojuje s velkou vodou. Desetitisíce lidí zůstávají bez elektřiny, zavřené zůstaly některé školy a omezená je i zdravotní péče. Do oblasti, kde záchranářům pomáhá armáda, se vydal i premiér David Cameron.