Andrej Babiš (ANO) justiční seriál využívá při tmelení voličského jádra svého hnutí, kterému dokola namlouvá, že se jedná o politický proces a on se stal obětí jakéhosi spiknutí.
Vrchní soud v Praze zrušil rozhodnutí pražského městského soudu o zproštění viny Andreje Babiše (ANO) a Jany Nagyové (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Městský soud v Praze se nyní musí řídit jeho názorem.
Soudkyně Eva Brázdilová také nižšímu soudu nařídila doplnit dokazování. Reportérka serveru iROZHLAS.cz byla přímo v soudní síni, odkud ´přinesla podrobnou online reportáž.
„Úvahy státního zástupce jsou často liché a žádnou důkazní potenci nemají. Mám ho jako člověka rád, ale tohle mu nevyšlo. Je v mnoha věcech mimo,“ řekl Babišův obhájce Bruna na adresu žalobce Frčka.
Státní zástupce Jaroslav Šaroch se ani jednou se závěrem předsedy Jan Šotta neztotožnil a pokaždé se proti rozsudku odvolal. Naposledy k tomu přikročil v dubnu loňského roku.
Ve své nové funkci se chce nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová zaměřit mimo jiné na dětskou kriminalitu. Proč - to vysvětluje v rozhovoru pro Radiožurnál.
Europoslankyně Nagyová přišla o imunitu v Evropském parlamentu. Vrchní soud v Praze tak dostane zelenou v dalším projednávání Babišovy kauzy Čapí hnízdo, kde Nagyová figuruje jako obviněná.
Europoslanci v právním výboru začnou příští týden projednávat možné zbavení imunity Jany Nagyové (ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Kdy padne rozhodnutí, ale nelze předvídat.
Dokumenty Český sen, Matrix AB, V síti nebo Velké nic. Všechny tyto snímky spojuje jedna postava, režisér Vít Klusák. Právě on natáčel před devíti lety dokument o šéfovi ANO Andreji Babišovi.
Reklamu na Čapím hnízdě řešila několik let také policie. Kriminalisté se zabývali podezřením, že Agrofert nepoužíval peníze na reklamu, ale na splácemí úvěru a pomáhala Agrofertu snižovat daně.
Petr Klement je první Čech, který pracuje pro Úřad evropského veřejného žalobce. A navíc hned jako náměstek nejvyšší žalobkyně. Řeší velké podvody, které míří proti Evropské unii.
Policie bude znovu řešit podezření z křivé výpovědi v souvislosti s výslechy finanční ředitelky Agrofertu Petry Procházkové a Františka Šlingra v kauze Čapí hnízdo. Rozhodla o tom státní zástupkyně.
„Nejvyšší státní zástupce nevyužije oprávnění nařídit mimořádnou kontrolu z možného daňového deliktu v souvislosti s použitím reklamy na Farmě Čapí hnízdo,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí Petr Malý.
Soudce Jan Šott podezíral Procházkovou a Šlingra, že u soudu neříkali pravdu. Kriminalisté ale dospěli k závěru, že ve věci nejde o podezření z trestného činu, a případem se nebudou dále zabývat.
Vrchní státní zastupitelství v Praze dokončilo přezkum reklamní větve kauzy Čapí hnízdo. V rozhodnutí o odložení případu nenašlo žádné další chyby. Do kauzy by se mohl vložit nejvyšší státní zástupce.
Policisté se podle dřívějších informací zabývali podezřením, že 272 milionů korun od firem z Agrofertu v letech 2010 až 2013 ve skutečnosti nešlo na reklamu, ale splatilo Čapímu hnízdu úvěr.
Obžaloba v kauze Čapí hnízdo tvrdí, že Babiš zajistil na přelomu let 2007 a 2008 vyvedení společnosti Farma Čapí hnízdo z Agrofertu a prodej akcií svým dětem a partnerce.
Vyžádalo si „záznam o přezkoumání usnesení o odložení věci“, jak pro iROZHLAS.cz. a Radiožurnál potvrdila tamní státní zástupkyně Kateřina Weissová. Ta může už podruhé nařídit dohledovou prověrku.
Pokud by se některá ze stran odvolala, kauzu by opět projednával Vrchní soud v Praze, který případ Městskému soudu v Praze již jednou vrátil. V opačném případě se stane verdikt pravomocným.