Columbus

Columbus v textech na iROZHLASU

Columbusu stačil k vítězství s Flyers jeden gól. Hanzal asistoval

|Nikola Šrámková |Hokej

Hokejistům Columbusu stačil k výhře s Philadelphií jediný gól, který inkasoval český brankář Michal Neuvirth ve druhé třetině po teči Alexandera Wennberga. Vancouver si vypracoval čtyřbrankové vedení v první třetině a Minnesota s Martinem Hanzalem v sestavě už dokázala jen snížit na 2:4.

|Jakub Knoll |Hokej

Tabulka Východní konference NHL naruby. Columbus se dělí o první místo, Tampa je poslední

V hokejové NHL už je odehrána více než polovina sezony a na konci tohoto týdne je na programu tradiční Utkání hvězd, které v každém ročníku představuje jakýsi milník. Pohled na průběžnou tabulku Východní konference přináší velmi neobvyklý obrázek, když v minulých letech podprůměrný Columbus sdílí společně s Washingtonem první pozici, zatímco nedávní finalisté Stanley Cupu z Tampy jsou poslední.

| ČTK |Hokej

Sedlák a Zacha dali gól, Faksa a Frolík připravili dvě branky

Hokejový útočník Lukáš Sedlák pomohl Columbusu v úterním utkání NHL k návratu do čela soutěže, když přispěl gólem k výhře týmu 4:1 nad Carolinou. Pavel Zacha odstartoval svou třetí trefou sezony obrat New Jersey, které otočilo v Minnesotě z 0:2 na konečných 4:3. Radek Faksa bodoval ve čtvrtém utkání v řadě a i díky jeho dvěma asistencím uspěl Dallas na ledě New Yorku Rangers v přestřelce 7:6. Bilanci dvou přihrávek zaznamenal při výhře Calgary 5:2 nad Floridou i Michael Frolík.

Týmům NHL překvapivě vládne Columbus. Zvítězil už čtnáctkrát v řadě

Hokejisté Columbusu v noci na pátek urvali již 14. výhru v řadě, čímž opět zvýšili dosavadní klubový rekord, kterým byla devítizápasová šňůra vítězství. Blue Jackets i díky posledním výsledkům vévodí NHL a to i přesto, že mají odehráno o několik utkání méně než jejich pronásledovatelé. Další triumf budou chtít přidat na Silvestra, kdy ovšem narazí na Minnesotu, která si také drží úctyhodnou sérii výher.

Sérii Columbusu nezastavil ani gól Krejčího, Vrbata z nájezdu mírnil porážku Arizony

|Vojtěch Man |Hokej

Týmem s nejlepší aktuální formou v NHL je Columbus. Blue Jackets porazili Boston i díky asistenci Lukáše Sedláka 4:3. Hostům nepomohly ani gól a asistence Davida Krejčího. Branka Ondřeje Kašeho pomohla Anaheimu k bodu, skóroval i Radim Vrbata, jenže jeho Arizona prohrála popáté v řadě. Petru Mrázkovi se příliš nepovedl zápas s Buffalem, dostal 4 góly.

Columbus vyhrál v NHL podeváté v řadě

Hokejisté Columbusu vyhráli v nedělním utkání NHL na ledě Vancouveru 4:3 v prodloužení a protáhli vítěznou sérii na devět zápasů. Blue Jackets vyrovnali klubový rekord a trenér John Tortorella se stal prvním koučem narozeným v USA, který oslavil 500. výhru v kariéře.

Voráček nabírá formu, připsal si gól a přihrávku. Trefil se i Frolík

Hokejový útočník Jakub Voráček zaznamenal ve čtvrtečním utkání NHL gól a asistenci, přesto s Philadelphií prohrál v Pittsburghu 3:4. Kladenský odchovanec se dostává do formy, v posledních pěti zápasech si připsal dvě branky a pět asistencí a v produktivitě českých hráčů je po pomalém rozjezdu jen o bod zpět za vedoucím Tomášem Plekancem. Poprvé od 8. prosince skóroval Michael Frolík, který jedním gólem pomohl Calgary k vítězství 4:2 v Columbusu.

|Marek Augustin |Hokej

Voráček se podílel 3 body na obratu Philadelphie. Hertl nedohrál

Hokejový útočník Jakub Voráček v NHL opět řádil. Ve čtvrtečním utkání přispěl brankou a dvěma asistencemi k senzačnímu obratu Philadelphie, která pěti góly ve třetí třetině otočila duel s Columbusem z 0:3 na 5:4. Nepříjemně naopak skončil zápas v Los Angeles pro Tomáše Hertla. Nováček v dresu San José musel odstoupit po faulu kolenem na koleno.

|Tereza Jelínková |Hokej

Michálek zařídil v NHL výhru Ottawy nad Columbusem

Hokejisté Ottawy zvítězili v sobotním utkání zámořské NHL nad Columbusem 4:3, když nepříznivé skóre otočili dvěma brankami v poslední minutě třetí třetiny. Na obou gólech se podílel český útočník Milan Michálek.