čtyřkajak

Český čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál, Štěrba obhájil v Riu bronz z Londýna

|Nikola Šrámková |LOH 2016 Rio de Janeiro

Český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba obhájil na olympijských hrách v Riu de Janeiru bronz z olympiády v Londýně na kilometrové trati. Závod ovládla německá posádka, která šla do čela hned v úvodu. Češi svedli v závěru souboj o stříbro se Slováky, kteří byli nakonec v cíli dříve.

|Nikola Šrámková |LOH 2016 Rio de Janeiro

Čtyřkajak ovládl rozjížďku a bude obhajovat bronz, finále si zajistili i deblkanoisté

Český čtyřkajak ve složení Havel, Trefil, Dostál, Štěrba ukázal svou sílu. Rozjížďku na kilometrové trati vyhrál stylem start-cíl a přímo tak postoupil do finále. Deblkanoisté Radoň s Dvořákem si postup mezi nejlepší vybojovali v semifinále. Olympiáda v Riu de Janeiru končí pro kajakáře Filipa Švába, který skončil v rozjížďce na dvoustovce sedmý.

| ČTK |LOH 2016 Rio de Janeiro

Čtyřkajak řeší problém se střevními potížemi háčka, o složení se rozhodne po prvním tréninku

Je výkladní skříní české rychlostní kanoistiky, bude obhajovat bronz z Londýna, ale na olympiádě v Riu má problémy. Čtyřkajak řeší zdravotní potíže háčka Daniela Havla, v pohotovosti je tak náhradník Jakub Špicar. Po Josefu Dostálovi druhý nejrychlejší český kajakář, kterého se kouč reprezentace neúspěšně pokoušel do posádky během sezony zapracovat, může nyní dostat příležitost.

Čtyřkajak hledá ideální složení. Jsme jako kafemlejnek, stěžuje si Dostál

|Jan Suchan, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Býval to stroj na medaile. Český čtyřkajak Havel, Trefil, Dostál, Štěrba za poslední čtyři roky nikdy neodjel z velké akce s prázdnou. Na startu sezony ale měli tři členové posádky horší výkonnost než mladík Jakub Špicar, a proto se s výhledem na olympijské hry testuje nové složení. Jenže zatím to drhne, i ve druhém závodě Světového poháru v severočeských Račicích skončili Češi pátí.

|Simona Bartošová, František Kuna |Ostatní sporty

'Brambora' z Baku nás motivuje, říká posádka českého čtyřkajaku před MS

Jen jednu možnost bude mít česká posádka čtyřkajaku, aby se kvalifikovala na olympijské hry v Riu v příštím roce. Bude to na blížícím se mistrovství světa v Miláně. Úřadující světoví šampioni na kilometrové trati chtějí vedle postupu na hry do Brazílie také zopakovat medailový úspěch z loňska z Moskvy, kde brali zlato. Tři dny před startem šampionátu jsou v dobré formě.

Čtyřkajak postoupil na EH přímo do finále, stolní tenistky se utkají o bronz

|Michal Jurman, Marek Augustin, Petr Hašek |Ostatní sporty

Český čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba postoupil na Evropských hrách v Baku třetím nejrychlejším časem z rozjížděk přímo do úterního finále. O bronzové medaile si v pondělí zahrají stolní tenistky. Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská a Hana Matelová ve čtvrtfinále zdolaly Francii, v semifinále ale podlehly Německu 0:3.

|Jakub Marek, Petr Hašek |Ostatní sporty

Český čtyřkajak potvrdil svou dominanci. Jeho hlavní zbraní je sebevědomí

Dvě zlaté medaile vybojovali čeští závodníci v nedělním programu mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice. Na domácím kanálu v Račicích se nejdřív prosadil Martin Fuksa na pětistovce a pak svou dominanci z posledních let potvrdil i mužský čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Obě posádky navíc zkompletovaly zlatý hattrick, protože zvítězily i na předchozích dvou šampionátech v Portugalsku a Německu.