florbal

|David Prouza |Ostatní sporty

Bylo fair nastřílet Ukrajinkám 45 branek? Nechtěli jsme soupeře znevážit, brání české florbalistky kouč

Málokdy se stane, že v nějakém zápase dostane jeden tým 45 gólů. Ve fotbale je to spíše utopie, v hokeji by takový výsledek dal vzpomenout na jeho začátky, kdy Kanada dominovala ještě více než v současnosti. Ve florbalu není vyšší skóre až tak výjimečné, ale výhra Češek 45:2 nad Ukrajinkami patří mezi extrémní případy.

|Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Se šesti nováčky zanechali florbalisté ve Finsku dobrý dojem. Stále ale čekají na jméno nového trenéra

Česká florbalová reprezentace mužů po rezignaci Radima Cepka stále čeká na oznámení nového trenéra. Národní tým však o víkendu absolvoval přípravná utkání s Finskem a nevedl si špatně. V prvním zápase Češi remizovali s úřadujícími mistry 5:5 a ve druhém podlehli finskému výběru do 23 let těsně 4:5. Národní tým nastoupil oproti loňskému šampionátu v hodně obměněné sestavě.

|Josef Kopecký |Regiony

'Bylo tam hodně těsno, lidi se tlačili ven.' V České Třebové měli na útěk z haly půl minuty

Rozbořená sportovní hala v České Třebové zůstává zajištěná policejními páskami. Policisté také vyměnili soudního znalce, který měl budovu ohledat, ten původní mohl být podjatý. V Mníšku pod Brdy pak chtějí zkontrolovat tělocvičnu, protože ji stavěla stejná firma. Policisté v České Třebové naštěstí vyšetřují jen příčinu zřícení střechy při florbalovém turnaji v sobotu večer, nikomu se nic nestalo. Přitom ve chvíli, kdy střecha padala, bylo v hale asi 80 lidí a na útěk měli asi 30 sekund. Bez pohotové reakce několika lidí by následky nehody mohly být horší.