Florencie

Florencie v textech na iROZHLASU

Můžeme jenom překvapit, říká před utkáním s Fiorentinou obránce Coufal

|David Nyč, Nikola Šrámková |Fotbal

Problémy s vízy dvou zahraničních hráčů, karetní trest i zranění - to jsou důvody, proč budou fotbalisté Liberce těžko skládat sestavu pro utkání 4. kola základní skupiny ve Florencii. Tam přitom Slovan potřebuje vydolovat vítězstvím zbytky nadějí na postup ze základní skupiny Evropské ligy.

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Rui Costa je prvním portugalským mistrem světa v silniční cyklistice, Štybar byl 26.

Závod s hromadným startem na 272,3 kilometru, který výrazně ovlivnilo deštivé počasí, vyhrál na mistrovství světa v silniční cyklistice Portugalec Da Costa. Poslední kilometry se schovával za svými zvučnějšími kolegy Valverdem a Nibalim, ale byl to nakonec on, kdo ve finiši udolal Španěla Rodrígueze. Zdeněk Štybar dojel do cíle v italské Florencii na 26. místě se ztrátou necelých dvou minut.

Z učedníka lídrem. Největší českou nadějí na MS v cyklistice je Štybar

Cyklisté se ve Florencii chystají na boj o poslední duhový trikot. Na mistrovství světa navíc půjde asi o ten nejcennější - pro šampióna elitní kategorie můžů. Česko mohlo mít na startu velmi silný tým, ale po omluvenkách od Romana Kreuzigera a Leopolda Königa povede sestavu jako lídr vlastně ještě nováček. I když ne ledajaký. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar.