Jindřich Rajchl

Jindřich Rajchl v textech na iROZHLASU

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Fotbal

Diváky fotbalový pohár příliš netáhne, nemá vybudovanou tradici

Pohár útěchy nebo pohár zemědělců, takhle posměšně se říkalo předchůdci fotbalové Evropské ligy, Poháru UEFA, který se s milionářskou Ligou mistrů nemohl měřit co do prestiže ani zájmu fanoušků. A v podobně nerovné pozici je také český fotbalový pohár oproti Gambrinus lize. Prvoligové kluby do něj často posílají náhradníky, a možná i proto se při něm tribuny moc neplní.

|Tereza Jelínková, Václav Sochor |Fotbal

Hlavním úkolem Pelty bude sjednotit fotbal, myslí si Suchan

Novým předsedou Fotbalové asociace České republiky se po rozmarném létě bezvládí stal majitel jabloneckého klubu a člen tamní ODS Miroslav Pelta. Jakožto dlouholetý funkcionář má za sebou šest let šéfování ve Spartě, dlouho byl členem výkonného výboru fotbalového svazu, působil i ve funkci obchodního ředitele marketingové společnosti STES. Moderátor Václav Sochor rozebral zvolení Miroslava Pelty na předsednický post s vedoucím sportovní redakce Lidových novin Ondřejem Suchanem.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Český fotbal má předsedu. Mravokárcům je do pláče, pragmatici jásají

Na jedné straně absolvent stavební průmyslovky, příležitostný houbař, muž bez velké jazykové vybavenosti. A na straně druhé straně úspěšný a vlivný podnikatel, politik i manažer schopný naklonit si lidi kolem sebe a sehnat peníze. Tyhle dvě pro někoho možná dost odlišné charakteristiky ve skutečnosti patří jednomu člověku - novému šéfovi českého fotbalu Miroslavu Peltovi.