Heil Rajchl, napsal právník na sociální síti. Od advokátní komory dostal půlroční zákaz činnosti

Advokát a politik Jindřich Rajchl (PRO) podal stížnost na právníka Karla Jelínka za urážlivé výroky na sociálních sítích. Ve středu o tom informoval server Seznam Zprávy, který uvedl, že Česká advokátní komora za příspěvky potrestala Jelínka půlročním zákazem činnosti. Rozhodnutí je zatím nepravomocné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátor demonstrace je Jindřich Rajchl z neparlamentní strany PRO (Právo Respekt Odbornost)

Advokát a politik Jindřich Rajchl | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Karlovarský advokát Karel Jelínek již dříve Jindřicha Rajchla kritizoval za jeho proruské výroky. Stížnost na právníka Rajchl nicméně podal poté, co ho Jelínek na sociálních sítích označoval slovem „führer“ a „Heil Rajchl“, napsal server Seznam Zprávy.

Tři klastry české politiky: vládní pravice, sociálně orientovaná levicová opozice a antisystémový extrém

Číst článek

Česká advokátní komora potrestala právníka půlročním zákazem činnosti. „Podle rozhodnutí kárného senátu se dopustil kárného provinění, za což mu bylo uloženo kárné opatření – dočasný zákaz výkonu advokacie na dobu šesti měsíců. Toto rozhodnutí není pravomocné,“ informovala mluvčí komory Iva Chaloupková.

Jelínek uvedl, že komora zdůvodnila trest tím, že údajně snižoval důstojnost kolegy advokáta, což „odporuje povinnosti přispívat k důstojnosti a vážnosti advokátního stavu“. Zákaz činnosti na šest měsíců označil za likvidační.

„Moje pozice je taková, že vůbec neřeším, zda je JUDr. Rajchl advokát. Podle mě je to osoba, která vstoupila do politického života dílem hanebným, dílem směšným způsobem. Dle mého nejhlubšího přesvědčení každý, kdo Rusko podporuje, a to i například zpochybňováním pomoci Ukrajině, ohrožuje tuto zemi,“ uvedl Jelínek.

Podle Rajchla je rozhodnutí komory adekvátní: „Věřím, že toto rozhodnutí bude sloužit i jako precedent, jenž by měl tříbit veřejnou diskuzi a odradit ostatní od uchylování se k trapným urážkám na úrovni žáka základní školy.“

eza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme