jízda

jízda v textech na iROZHLASU

Za Putina a Krym, hlásají Noční vlci. A vyrazili na jízdu do Evropy

|Martin Dorazín, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Navzdory polskému zákazu vyjela kolona ruských motorkářů na jízdu pod názvem Cesta vítězství - z Moskvy přes Bělorusko, Polsko, Česko a Slovensko do Berlína. Akcí chtějí uctít oběti druhé světové války. Dnes by měli z Moskvy dorazit do Smolenska, poté do Běloruska a k polské hranici. Polsko, Česko a další země ale jízdu považují za provokaci.

|Regiony

Ostrava má nejmodernější simulátor jízdy na kluzké silnici ve střední Evropě

Ostrava má nejmodernější testovací dráhu pro jízdu na kluzké silnici. Takzvané Centrum bezpečné jízdy za více než 100 milionů korun nabízí hned několik unikátů ve střední Evropě. Chování nezvladatelného auta si mohou vyzkoušet jak řidiči malých vozidel, tak i šoféři těžkých tahačů anebo autobusů. Už brzy by se tady měly také odmazávat trestné body podobně jako v Mostě.

|Katarína Brezovská, Eva Malá |Regiony

Vlaky z Harrachova do polské Sklářské Poreby zatím nepojedou

Vlaky z Harrachova na Semilsku do polské Sklářské Poreby zatím jezdit nebudou. Pravidelné spoje měly cestující vozit po zrekonstruované trati od soboty 3. července. Obnovení trati po 65 letech se ale zpozdilo kvůli technickým a legislativním problémům v Polsku. Zástupci libereckého kraje v čele s hejtmanem Stanislavem Eichlerem proto slavnostní jízdu bojkotují.