Autorka

Vlasta Gajdošíková

Životní motto: 
Nepropadejte panice!

Co dělám v rozhlase:
Na starosti mám "černou kroniku" - tedy krimi a soudy všech stupňů. Tuto poněkud pochmurnou tematiku mi kompenzují veselejší "zelená" témata týkající se životního prostředí a vinařství. Práce s lidmi, informacemi a zvuky mě baví.

Před rozhlasem: 
Na novinařinu jsem se dala proto, že jsem nevěděla, co jiného bych mohla a chtěla dělat. Ale ještě nikdy jsem toho nelitovala. A v rozhlasu jsem asi řízením osudu. Po svých externistických počátcích v brněnské stanici jsem se k němu vrátila oklikou přes noviny.  

Co mě baví:
Hory v létě i v zimě. Chození, lezení, lyžování a jízda na kole – prostě aktivní pohyb, prokládaný aktivním lenošením. Dobré jídlo, dobrá kniha, dobrý film.

Kontakt:
542 523 161

RSS autorky

Články autorky

|Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Vězni simulují, aby se dostali do nemocnice. Chtějí změnu prostředí

Jít do nemocnice je pro většinu z nás za trest. Jinak to můžou vnímat odsouzení ve výkonu trestu, pro něž hospitalizace znamená prostě změnu. V Brně-Bohunicích funguje vězeňská nemocnice už 20 let. Má pět oddělení, z toho psychiatrické a infekční slouží vězňům z celé republiky. Kromě toho má brněnská věznice další zvláštnost - ústav zabezpečovací detence pro nebezpečné lidi s psychickými poruchami.

| ČTK, Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Ústavní soud se zastal majitelů domu. Za regulaci nájemného chtějí po státu milionové odškodné

Majitelé pražského domu, kteří kvůli regulaci nájemného přišli o 12 milionů korun, mají znovu šanci, že jim stát škodu nahradí. Ústavní soud v pondělí vyhověl jejich stížnosti. Soudy původně řekly, že majitelé uplatnili svůj nárok pozdě. Podle Ústavního soudu ale za uplynutí promlčecí doby může právě stát, který oprávněné nároky majitelů neřešil včas. Námitka promlčení je proto v rozporu s dobrými mravy a připomíná absurdní situaci z románu Hlava XXII, řekl ústavní soudce Vojtěch Šimíček.