Autorka

Vlasta Gajdošíková

Životní motto: 
Nepropadejte panice!

Co dělám v rozhlase:
Na starosti mám "černou kroniku" - tedy krimi a soudy všech stupňů. Tuto poněkud pochmurnou tematiku mi kompenzují veselejší "zelená" témata týkající se životního prostředí a vinařství. Práce s lidmi, informacemi a zvuky mě baví.

Před rozhlasem: 
Na novinařinu jsem se dala proto, že jsem nevěděla, co jiného bych mohla a chtěla dělat. Ale ještě nikdy jsem toho nelitovala. A v rozhlasu jsem asi řízením osudu. Po svých externistických počátcích v brněnské stanici jsem se k němu vrátila oklikou přes noviny.  

Co mě baví:
Hory v létě i v zimě. Chození, lezení, lyžování a jízda na kole – prostě aktivní pohyb, prokládaný aktivním lenošením. Dobré jídlo, dobrá kniha, dobrý film.

Kontakt:
726 46 5052

RSS autorky

Články autorky

|Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Vězni simulují, aby se dostali do nemocnice. Chtějí změnu prostředí

Jít do nemocnice je pro většinu z nás za trest. Jinak to můžou vnímat odsouzení ve výkonu trestu, pro něž hospitalizace znamená prostě změnu. V Brně-Bohunicích funguje vězeňská nemocnice už 20 let. Má pět oddělení, z toho psychiatrické a infekční slouží vězňům z celé republiky. Kromě toho má brněnská věznice další zvláštnost - ústav zabezpečovací detence pro nebezpečné lidi s psychickými poruchami.