Autorka

Vlasta Gajdošíková

Životní motto: 
Nepropadejte panice! 

Před rozhlasem: 
Na novinařinu jsem se dala proto, že jsem nevěděla, co jiného bych mohla a chtěla dělat. Ale ještě nikdy jsem toho nelitovala. A v rozhlasu jsem asi řízením osudu. Po svých externistických počátcích v brněnské stanici jsem se k němu vrátila oklikou přes noviny.  

Co mě baví:
Hory v létě i v zimě. Chození, lezení, lyžování a jízda na kole – prostě aktivní pohyb, prokládaný aktivním lenošením. Dobré jídlo, dobrá kniha, dobrý film.

Kontakt:
542 523 161

RSS autorky

Články autorky

|Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Vězni simulují, aby se dostali do nemocnice. Chtějí změnu prostředí

Jít do nemocnice je pro většinu z nás za trest. Jinak to můžou vnímat odsouzení ve výkonu trestu, pro něž hospitalizace znamená prostě změnu. V Brně-Bohunicích funguje vězeňská nemocnice už 20 let. Má pět oddělení, z toho psychiatrické a infekční slouží vězňům z celé republiky. Kromě toho má brněnská věznice další zvláštnost - ústav zabezpečovací detence pro nebezpečné lidi s psychickými poruchami.

| ČTK, Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Ústavní soud se zastal majitelů domu. Za regulaci nájemného chtějí po státu milionové odškodné

Majitelé pražského domu, kteří kvůli regulaci nájemného přišli o 12 milionů korun, mají znovu šanci, že jim stát škodu nahradí. Ústavní soud v pondělí vyhověl jejich stížnosti. Soudy původně řekly, že majitelé uplatnili svůj nárok pozdě. Podle Ústavního soudu ale za uplynutí promlčecí doby může právě stát, který oprávněné nároky majitelů neřešil včas. Námitka promlčení je proto v rozporu s dobrými mravy a připomíná absurdní situaci z románu Hlava XXII, řekl ústavní soudce Vojtěch Šimíček.

|Vlasta Gajdošíková |Regiony

Exšéf brněnských strážníků Přikryl zatím nenastoupil do vězení. Čas má do půlnoci

Bývalý ředitel Městské policie Brno Jaroslav Přikryl nenastoupil do věznice v Bohunicích. K výkonu trestu se měl podle rozhodnutí soudu dostavit do 16 hodin. Mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová ale řekla, že na to má čas až do dnešní půlnoci. Česká televize uvedla, že Přikryl je hospitalizován ve Fakultní nemocnici Brno, která to ale zatím nepotvrdila. Exšéf brněnských strážníků má za mřížemi strávit 1,5 roku. Podle soudu zahlazoval pokuty.

|Vlasta Gajdošíková |Zprávy z domova

Ústavní soud kritizoval ostravské obcházení 'kolečka' při rozdělování insolvencí

Krajský soud v Ostravě při přidělování kauz insolvenčním správcům obcházel zákon. Zkritizoval ho ve čtvrtek za to Ústavní soud, když vyhověl stížnosti správcovské firmy Liquidators. Ta byla v pořadí pro přidělení nové insolvence, ale krajský soud nedodržel rotační systém, takzvané kolečko, a kauzu svěřil jinému správci.