Tragédie se stala loni 29. dubna, členy rodiny muž ubodal desítkami ran nožem. Soud se případem začal zabývat v polovině letošního února. Muž se k vraždám plně doznal.
Žalobu podaly například města Hodonín, Kyjov, Uherský Ostroh nebo obce Moravský Písek, Starý Poddvorov a další. Argumentují obavou z ohrožení zdroje pitné vody pro 140 tisíc lidí.
Žena si podle obžaloby byla vědoma, že má kvůli covidu nařízenou izolaci, přesto odjela osobním vozem i s tříměsíčním dítětem z místa bydliště do Jihlavy.
Obžalovaný bývalý policista Ratajský řekl, že soudní jednání je pro něj nepříjemná záležitost, na druhou stranu je ale rád, že se po letech konečně v té věci něco děje.
Vitásková začala být stíhána od března 2013, zprošťující rozsudek vynesl Krajský soud v Brně v lednu 2019. Šlo o kauzu chomutovských solárních elektráren Zdeněk Sun a Saša Sun.
Rozsudek může ministerstvo napadnout kasační stížností k Nejvyššímu správnímu soudu. Pokutu ale muselo zaplatit už loni po pravomocném rozhodnutí předsedy ÚOHS.
Případ policisté uzavřeli v polovině října, rozhodující byly pro kriminalisty také závěry znaleckých posudků z oboru psychiatrie a psychologie. Muž je od útoku ve vazbě, kde čeká na soud.
Mladík přiznal, že útoky na ambasády a firmu plánoval, ale reálně je prý spáchat nechtěl. Obhájce mladíka Petr Pařil si nechal lhůtu, během které může proti rozsudku podat odvolání
Zadeh nejprve stanul před soudem kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů společně s dalšími lidmi vytvořil řetězec firem a ošidil stát na daních zhruba o 2,5 miliardy korun.
Spolku, který zaměstnává lidi s postižením, ministerstvo kvůli administrativní chybě nevyplatilo příspěvek za 2,2 milionu korun. Hrozilo pak, že bude spolek muset zrušit desítky pracovních míst.
„Pořád v Česku žijeme v pohodové situaci, kdy nejsme ve střetu mezi politickou mocí a justicí,“ říká prezident Soudcovské unie Vávra. „O to víc musíme hlídat, aby se to nerozeběhlo špatným směrem.“
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zabýval pravidly stání hybridních vozidel v parkovacích zónách z roku 2018. Zvýhodněné parkovné v Praze měly jen vozy s výkonem spalovacího motoru do 135 kW.
Podle policistů ovlivnili obvinění desítky zakázek mimo jiné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a na Vysočině. ČTK to ve čtvrtek sdělil mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.
Předsedkyně senátu Bartošová čte rozsudek, výše trestu bude řečena až na konci, podle odhadu asi za dvě hodiny. Poté bude rozsudek odůvodňovat. Následně se budou moci strany vyjádřit k odvolání.
Soudce od minulého roku čelí také obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby, ohrožování výchovy dítěte a z trestného činu výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií. Soudce vinu odmítá.
„Domnívám se, že někteří soudci se cítí být pány ne-li nad životem a smrtí, minimálně nad svobodou a nesvobodou. Nelze vyloučit, že někteří z nich si tím léčí svoje komplexy,“ uvedl prezident Zeman.
Podle státního zástupce si Čechmánek půjčoval peníze a objednával práce, i když věděl, že závazky nebude schopen splatit. Škoda podle rozsudku přesáhla 7,2 milionu korun.
V případu údajného ovlivňování zakázek čelí obžalobě jedenáct lidí a dvě firmy. V kauze bylo dokazování ukončeno podruhé. Švachulovi navrhl žalobce 14 let vězení a propadnutí majetku.
Důvodem pro uložení sankce bylo podepsání smlouvy o dočasném zajištění veřejné dopravy na Českolipsku v prosinci 2019 bez vyhlášení soutěže. Krajský soud věc vrátil úřadu k novému posouzení.
Ve spisu přibylo dalších odhadem 10 000 až 12 000 stran listin, se kterými se budou moci obhájci teprve seznámit. Jednání je odročeno na 11. března a další dny.
Po složení 150 milionů korun, což je zřejmě nejvyšší kauce v Česku, justice začátkem roku 2016 rozhodla o Zadehově propuštění. Obratem byl ale zadržen kvůli íránskému zatykači.
Daňovou kauzou se 14 obžalovanými se Krajský soud v Brně zabýval od roku 2016. Šlo o úniky při dovozu pohonných hmot. Zadeh byl navíc souzený za ovlivňování svědků.