Otevřené násilí se změnilo v podivnou zákopovou válku, která občas znovu přeroste v násilné střety. Kukijové mluvili o státním terorismu, meiteiští politici o narušování pořádku a výrobě opia.
Demonstranti v Jerevanu skandují hesla jako „Nikol je zrádce!“. Premiér podle jejich názoru „nic nedělá“ v reakci na ázerbájdžánskou operaci v Karabachu, se kterým Arménie nemá pozemní spojení.
Účastníci povolené demonstrace proti eritrejském režimu, prorazili policejní zátarasy a vtrhli na festival organizovaný příznivci vlády Eritreje. Potyčky si vyžádali více než 50 zraněných.
Záminkou nepokojů byla podle obžaloby obava odsouzených z nákazy koronavirem. Jeden při nepokojích slovně napadal dozorce a svým chováním strhnul ostatní vězně k nekázni. Další vzpouru organizoval.
Útoky a demonstrace. Část Romů se bouří proti ukrajinským uprchlíkům a pomoci, kterou dostali od státu i veřejnosti. Co všechno jim vadí a čeho se obávají?
Výtržnosti trvaly zhruba týden, a podle různých zdrojů je ukončily různé faktory. Třeba únava, policejní represe nebo výzva matek synům, aby se vrátili a neničili cizí majetek ani své rodiny.
Francie má za sebou další vlnu nepokojů, které vyvolala policejní střelba na mladíka s imigrantskými kořeny. Zastřelený Nahel v řadě ohledů odpovídal typickému profilu „oběti“, ale možná i „pachatele“
Sobotní protest svolala rodina Adamy Traorého, černošského Francouze, který v roce 2016 zemřel při policejním zákroku za podobných okolností jako později George Floyd ve Spojených státech.
Francie má za sebou další noc nepokojů, které vyvolala smrt 17letého mladíka. „Bylo jich asi osmdesát. Nás tady bylo akorát sedm městských policistů,“ popisuje policista Eric Vergne.
Policie kvůli dalším očekávaným nepokojům v zemi znovu nasadila 45 000 policistů a četníků, přičemž oproti předchozím dnům výrazně zvýšila jejich počet v Marseille a Lyonu.
Hostem vysílání byla Pavlína Koubská, státní úřednice z francouzského ministerstva financí. „Prezident Macron se snaží uklidňovat atmosféru a nevyhlásil výjimečný stav, aby neeskaloval další napětí.“
Ministr Darmanin, který navštívil policisty v Mantes-la-Jolie, vyjádřil přesvědčení, že „zvítězí republika, ne výtržníci“. Není si podle něj možné plést delikventy s většinou Francouzů.
Hněv davu vyvolala policejní dopravní kontrola, při níž zemřel 17letý mladík. Demonstranti zapálili i autobus, tramvaj nebo budovu radnice. Policie použila slzný plyn a gumové projektily.
V protestech v obci Sojydly jsou aktivní hlavně ženy, kterým jde především o zdraví. Místní jezero je podle obyvatel plné kyanovodíku a těžaři teď chtějí postavit ještě další odpadní nádrž.
Na 18 měsíců zároveň soud zakázal Jaroslavu Popelkovi pobyt na území Prahy, měl by navíc zaplatit 12 000 korun. Rozhodnutí není pravomocné. Popelka uvedl, že se cítí nevinen.
Vzhledem k tomu, že nejvýznamnější političtí zástupci srbského etnika volby bojkotovali, do čela se na několika místech s většinově srbským obyvatelstvem dostali jejich konkurenti albánské národnosti.
Bolsonaro dodnes odmítá uznat porážku ve volbách a nepodloženě tvrdí, že brazilský volební systém není důvěryhodný. Část z jeho příznivců tomu věří a volá po vojenském převratu.
Nepokoje, které vypukly minulý týden po sesazení levicového prezidenta Pedra Castilla parlamentem, si po několik střetech s policií vyžádaly zatím přes 20 životů, informovala v sobotu britská BBC.
Kosovská vláda původně na 18. prosince vypsala volby, které mají ve čtyřech severokosovských okresech doplnit uprázdněná místa v zastupitelstvech a na pozicích starostů.
V Bruselu desítky výtržníků převracely a zapalovaly auta a elektrické skútry, lidé také házeli na auta cihly. Policie zasáhla poté, co jeden člověk utrpěl zranění v obličeji, uvedla její mluvčí.
Demonstrace v Íránu se rozšířily do 50 měst. Největší protesty za poslední tři roky vyvolala smrt 22leté ženy, která zemřela poté, co ji kvůli nesprávnému nošení šátku zadržela mravnostní policie.