Polička

| ČTK |Zprávy z domova

Policie při pátrání v okolí výbuchu v Poličce našla kus munice. Zákaz vstupu zúžila jen na samotný areál

Policie v sobotu vpodvečer zmenšila pásmo zákazu vstupu kolem místa výbuchu v Poličských strojírnách v Poličce jen na samotný oplocený areál strojíren. Dosud bylo zakázané pásmo v okruhu asi 1300 metrů od epicentra výbuchu a zasahovalo i mimo areál, zejména do přilehlého lesa. Při rozsáhlé prohlídce míst vně areálu policie našla jeden kus neaktivní munice.

Policisté prohledávají okolí Poličských strojíren. Chtějí zmenšit zónu pro zákaz vstupu

| ČTK |Zprávy z domova

Desítky policistů v sobotu začaly v Poličce na Svitavsku prohledávat okolí Poličských strojíren, kde ve čtvrtek vybuchl lis na výrobu trhavin. Prohledávají místa mimo areál v okruhu 1200 až 1300 metrů od epicentra výbuchu. Pokud policisté s pyrotechniky zjistí, že v lokalitě není munice nebo jiný nebezpečný materiál, mohl by být perimetr zákazu vstupu snížen na 300 metrů, tedy jen na samotný areál strojíren. Série čtvrtečních explozí zranila 19 lidí, z toho tři vážně.

| ČTK |Zprávy z domova

Poličské strojírny před explozí a po ní, na místě zasahuje hasicí tank

Policie hledá možného viníka čtvrtečního výbuchu v Poličských strojírnách na Svitavsku. Případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti se škodou přesahující pět milionů korun. Lidé evakuovaní z okolí podniku se budou moci vrátit domů. Následky ale ještě nejsou odstraněny, nasazen byl i hasicí tank. Stále panují obavy z další detonace. Série explozí zranila 19 lidí, z toho tři vážně. Strojírny se zabývají mimo jiné zneškodňováním munice a výrobou střeliva. Nehoda se stala při lisování takzvaných počinových náloží, které obsahují trhavinu, výbuch způsobil další exploze uskladněného materiálu.

|Ondřej Wolf |Zprávy z domova

Z haly v Poličce po explozi lisu na trhaviny nic nezbylo. Požár pomáhá hasit speciální tank

Na místo výbuchu v Poličských strojírnách dorazil speciální hasičský tank. Ten má pomoct v hašení požáru, který je v tuto chvíli pod kontrolou. Situací se navíc bude zabývat krizový štáb. Jednání se zúčastní vedení firmy a zástupci všech složek integrovaného záchranného systému. Ve čtvrtek v areálu společnosti explodoval lis na výrobu trhavin a při následném požárů se zranilo 19 lidí včetně zasahujících hasičů, tři lidé jsou ve vážném stavu.