Kromě kostí primátů zabavili celníci také další více než tři stovky lebek a koster jiných druhů, zejména kočkovitých šelem, ještěrů či dravých ptáků. Většinou šlo o chráněné druhy.
Samička gibona bělolícího, překvapila ošetřovatele zoologické zahrady v Nagasaki, když v roce 2021 přivedla na svět mládě, ačkoliv žila sama v kleci. Zoo nyní díky testu DNA zjistila, kdo je otcem.
„Zaběhlá hierarchie ve vztahu k samci je, ale samice ji mezi sebou ještě nemají.Jestli se povede, že Duni a následně Kijivu zabřeznou, tak se hierarchie bude ještě měnit,“ vysvětluje Mengr.
Zoo o členství přišla před třemi lety, i kvůli nevhodným podmínkách pro chov některých zvířat. Podle ředitelky ústecké zahrady Ilony Pšenkové se ale řadu věcí od té doby podařilo napravit.
„My jsme ho totiž v pátek dovezli, takže není na výběh zvyklý. Asi hledal skulinku a asi se mu podařilo ji najít,“ řekla dopoledne mluvčí. Makakové jsou úzkonosé opice z čeledi kočkodanovití.
Nově objevený druh se vyznačuje výraznými kruhy kolem očí a našedivělou srstí. Tento druh hulmanů rychle ztrácí životní prostor a ohrožují ho také lovci.
Díky své houževnatosti a trpělivosti odhalila Jane Goodallová řadu neočekávaných tajemství a zjistila, že šimpanzi toho mají s člověkem společného mnohem víc, než se do té doby soudilo.
Opičí lebka z jedné karibské jeskyně ukazuje, o co nás připravilo vymírání druhů v Karibiku. Zdejší primáti byli kdysi stejně primitivní a bizarní, jako jsou madagaskarští lemuři.