výmoly

výmoly v textech na iROZHLASU

|Kristýna Vašíčková |Regiony

Díry na Černokostelecké v Říčanech: ušlapávání selhalo, drolí se i další oprava

Před třemi týdny silničáři v Říčanech opravovali rozbitou Černokosteleckou ulici. Jednu z místních obyvatelek zaujal způsob, jakým pracovnice silniční údržby látala díry. Na video natočila, jak žena suchou směs ušlapávala botou. Silnice se brzy začala drolit a silničáři přijeli znovu. Tentokrát už použili obvyklejší metody opravy, ani to ale nepomohlo.

|Luděk Hubáček |Zprávy z domova

Prostě mě to baví, říká nejaktivnější 'lovec výmolů'. Na svém kontě jich má 1456

Liberecký kraj dostal anticenu za nejhorší díru na silnici v České republice. Najdeme ji na vozovce s číslem 259 na Českolipsku. V anketě Výmoly.cz můžou řidiči hlasovat už šest let. Za tu dobu upozornili na internetových stránkách na více než 6000 výtluků. Jedním z uživatelů je i zpravodaj Zelené vlny Radiožurnálu Tomáš Majling, který se stal nejaktivnějším "výmolářem" celého projektu.

Projekt Výmoly.cz pomáhá zlepšit stav silnic. Nově lze hlásit i nebezpečná místa a přejezdy

|Michaela Němcová |Zprávy z domova

Dnes startuje už 6. ročník motoristické ankety Nejhorší díra republiky. Do projektu se může zapojit každý, kdo chce svým aktivním přístupem pomoci silničářům monitorovat stav českých silnic a upozornit na výtluky nebo úseky, které je po zimě potřeba opravit. Nově mohou motoristé kromě výmolů nahlásit i nepřehledné železniční přejezdy a nebezpečná místa na silnicích. Hlasovat je možné do 31. července 2016.