Nejvíce výtluků nahlásili řidiči na středočeských silnicích, vyplývá z projektu Výmoly.cz

Silnice ve Středočeském kraji jsou podle hodnocení uživatelů serveru Výmoly.cz bezkonkurenčně nejhorší. Na interaktivní mapu nedostatků silnic tam lidé letos nahlásili 268 nových výtluků. Jejich celkový počet tak stoupl na téměř 1250. To je víc než v devíti dalších krajích dohromady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtluky na silnici ve Vendryni | Foto: Stanislav Janalík

Portál Výmoly.cz zveřejnil výsledky ankety o nejhorší vozovku v Česku. Nejhorší silniční díra republiky je podle ankety mezi řidiči v pražské ulici U Seřadiště, mezi Michlí a Vršovicemi.

Praha si odnáší nejen anticenu za nejhorší díru v republice, ale zároveň patří mezi nejaktivnější kraje v opravách nahlášených výtluků. Druhé místo drží Středočeský kraj.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledcích 4. ročníku ankety Výmoly.cz. mluvil v Odpoledním Radiožurnálu organizátor projektu Výmoly.cz Petr Čaník.

„My máme projekt rozdělený na dvě etapy. V první se zaměřujeme na hledání nejhorší díry a ve druhé se zaměřujeme na aktivitu jednotlivých krajů, kdy hodnotíme, jak rychle reagují na nahlášené výtluky. Praha a Středočeský kraj mají nejvíce nahlášených výtluků, ale na druhou stranu patří mezi nejaktivnější kraje,“ vysvětluje organizátor projektu Výmoly.cz Petr Čaník.

Zároveň upozorňuje, že na středočeských silnicích je sice nahlášen nejvyšší počet výtluků, ale nemusí to odrážet skutečnost v rámci republiky.

„Nemůžeme vycházet ze samotných výsledků počtu nahlášených děr, protože to může být dáno aktivitou jednotlivých uživatelů. Máme největší fanouškovskou základnu ve Středočeském kraji, tak kraj musí také počítat s tím, že nahlášených výtluků tam bude nejvíc,“ dodává.

„Ono je to způsobeno tím, že máme nejvíc kilometrů komunikací druhých a třetích tříd. Je to řádově o stovky kilometrů víc než v ostatních krajích. Takže je to potřeba brát i v těchto souvislostech,“ upozorňuje hejtman Středočeského kraje Miloš Petera z ČSSD. Kraj má podle něj připraven sytém oprav jednotlivých vozovek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle internetové ankety na Výmoly.cz jsou silnice ve Středočeském kraji bezkonkurenčně nejhorší. Hostem Ranního Radiožurnálu byl hejtmana Středočeského kraje Miloš Petera z ČSSD.

„Drobné opravy, malé výtluky, by se měly řešit v rámci běžné údržby, což se provádí během celého roku. U větších věcí máme zmapovány komunikace, které by potřebovaly opravit, tedy odfrézovat a udělat nový povrch. A v současné době jednáme o financování,“ popisuje.

Vlastní běžné opravy komunikací jsou podle hejtmana hrazeny z prostředků Středočeského kraje přes Krajskou správu a údržbu silnic.

„My teď hledáme model, jak dát injekci na opravy silnic přes nějakou formu úvěru nebo odloženého financování. Tento model jsme použili už dvakrát, v letech 2011 a 2012, kdy jsme dali navíc do oprav komunikací řádově miliardu korun a opravili jsme 300 až 400 kilometrů silnic ve středních Čechách. A chtěli bychom v tom pokračovat,“ naznačuje.

V ulici U Seřadiště je podle serveru Výmoly.cz nejhorší silnice v Praze

Číst článek

Podle ankety Výmoly.cz. ale Středočeský kraj opravil necelou čtvrtinu všech označených výtluků. Konkrétně letos jen 40.

„Pro mě to je trochu překvapení. Protože nařízení pro Krajskou správu a údržbu silnic je, že drobné výtluky mají být opravovány bezprostředně. Takže prověřím, jestli to tak je. Samozřejmě se ale objevují i nové výtluky,“ upozorňuje Petera.

Od startu projektu Výmoly. cz v roce 2011 bylo nahlášeno celkem takřka 4800 výtluků. Zhruba 15 procent z letos nově nahlášených je opraveno.

Evelyna Kulíšková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme