Přezdívalo se jí „Titanic nebes“. Vzducholoď Hindenburg byla jen o 25 metrů kratší než slavný parník a brázdila přes Atlantik mezi mraky. Čekal ji ale podobně tragický osud.
Nad pražským centrem současného umění DOX během několika měsíců postavili vzducholoď Gulliver. Dřevo-ocelová stavba je přitom součástí uměleckého centra. Mají se v ní konat především akce spojené s literaturou, jako třeba autorská čtení nebo knižní debaty. Normálně si ale do vzducholodi bude moci přijít číst, kdo chce.
Největší létající stroj současnosti má za sebou první úspěšný start ve Velké Británii. Obří hybridní vzducholoď Airlander 10 odstartovala z letiště nedaleko Cambridge. Ve vzduchu kroužila asi třicet minut. Autoři už plánují jejího nástupce - ještě většího.
11. října 1928 odstartovala německá vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin k prvnímu komerčnímu letu přes Atlantik. Na palubě bylo 40 členů posádky a 20 pasažérů. Vzducholoď vzlétla z německého Friedrichshafenu a do cíle dorazila za více než čtyři a půl dne. I po 85 letech je možné na břehu Bodamského jezera vzducholoď zahlédnout či na její palubu nastoupit.
Dnes je tomu přesně 175 let, co se narodil hrabě Ferdinand von Zeppelin. Muž, jehož jméno je navždy spojené se vzduchoplavbou. Právě on má zásluhu na tom, že se vzducholodě uplatnily v dopravě, ve válce i při vědeckých expedicích.