Největší vzducholoď typu zepelín zakroužila nad Prahou a přistála v Letňanech

Dost netradiční pohled na oblohu měli v pátek lidé z Prahy. Nad hlavami jim proletěla největší komerční vzducholoď typu zepelín na světě. Přistála na letišti v Letňanech a spatřit ji mohli lidé i na obloze v centru Prahy.

Praha (Aktualizováno: 15:52 18. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzducholoď přiletěla z domovského letiště v německém Friedrichshafenu. Podle pilotů byla cesta bezproblémová. Vzducholoď létá průměrnou rychlostí asi 60 kilometrů za hodinu, zrychlit dokáže ale až na 100 kilometrů za hodinu.

Zájemci o netradiční podívanou si mohou vzducholoď prohlédnout jen ze země. Pořadatelé totiž nabízejí vyhlídkový let pouze pro partnery společnosti Zeppelin CZ.

Pozorovat vzducholoď je podle pořadatelů nejlepší z centra nebo například Vyšehradu. Vzducholoď tam bude létat ve výšce asi 300 metrů nad zemí a výhled tak bude lepší než na letišti v Letňanech. Původně měla „zepelínka“ dorazit už v úterý, kvůli špatnému počasí přistála až v pátek.

Vzdcuholoď Zeppelin zakroužila nad Prahou a přistála v Letňanech. | Foto: reprofoto Flightradar24 | Zdroj: FlightRadar24.com

Vzducholoď je délkově srovnatelná s Boeingem B747-8, měří pouze o jeden metr méně – tedy 75 metrů. Jak už ale dříve pro server iROZHLAS.cz uvedl Richard Bláha z Letiště Praha Letňany, zepelín dosedá daleko déle a nesmí být u toho vítr silnější než 60 kilometrů za hodinu.

V Praze se německá vzducholoď zdrží zhruba týden. Po tu dobu bude nebeské plavidlo létat pouze s partnery společnosti Zeppelin CZ. Těch uveze 12.

mav, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme