Největší vzducholoď typu zepelín zakroužila nad Prahou a přistála v Letňanech

Dost netradiční pohled na oblohu měli v pátek lidé z Prahy. Nad hlavami jim proletěla největší komerční vzducholoď typu zepelín na světě. Přistála na letišti v Letňanech a spatřit ji mohli lidé i na obloze v centru Prahy.

Praha (Aktualizováno: 15:52 18. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vzducholoď přiletěla z domovského letiště v německém Friedrichshafenu. Podle pilotů byla cesta bezproblémová. Vzducholoď létá průměrnou rychlostí asi 60 kilometrů za hodinu, zrychlit dokáže ale až na 100 kilometrů za hodinu.

Zájemci o netradiční podívanou si mohou vzducholoď prohlédnout jen ze země. Pořadatelé totiž nabízejí vyhlídkový let pouze pro partnery společnosti Zeppelin CZ.

Pozorovat vzducholoď je podle pořadatelů nejlepší z centra nebo například Vyšehradu. Vzducholoď tam bude létat ve výšce asi 300 metrů nad zemí a výhled tak bude lepší než na letišti v Letňanech. Původně měla „zepelínka“ dorazit už v úterý, kvůli špatnému počasí přistála až v pátek.

Vzdcuholoď Zeppelin zakroužila nad Prahou a přistála v Letňanech. | Foto: reprofoto Flightradar24 | Zdroj: FlightRadar24.com

Vzducholoď je délkově srovnatelná s Boeingem B747-8, měří pouze o jeden metr méně – tedy 75 metrů. Jak už ale dříve pro server iROZHLAS.cz uvedl Richard Bláha z Letiště Praha Letňany, zepelín dosedá daleko déle a nesmí být u toho vítr silnější než 60 kilometrů za hodinu.

V Praze se německá vzducholoď zdrží zhruba týden. Po tu dobu bude nebeské plavidlo létat pouze s partnery společnosti Zeppelin CZ. Těch uveze 12.

mav, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme