Ekonomické informace 21. 12. 2004

Na všech finančních ředitelstvích začaly fungovat informační linky, na které se lidé mohou obracet s dotazy ohledně nové úpravy zákona o dani z příjmů. Po telefonu je tak možné zkonzultovat například nově upravené společné zdanění manželů nebo zavedení nové odečitatelné položky na dítě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

daňové přiznání

daňové přiznání | Foto: Jan Rosenauer

Připomíná to mluvčí ministerstva financí Marek Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zeman: Informační linky

Zásadní změny v oblasti zdanění příjmů fyzických osob ze závislé činnosti najdou poplatníci také na informačních letácích, které budou vyvěšeny na všech finančních úřadech.

Fond národního majetku dnes oficiální vyhlásí výběrové řízení na prodej státního podílu v Telecomu. Vláda začátkem prosince rozhodla, že nabídne jednapadesát procent akcií ve zkráceném tendru telekomunikačním firmám i jejich konsorciím s finančními investory. Vládní představitelé očekávají zájem kolem desítky zájemců. Ti budou moci předběžné nabídky podat do konce prvního únorového týdne, výsledky vláda oznámí nejpozději 31. března.

Ruský ropný gigant Jukos snižuje těžbu i export, připustil šéf společnosti Steven Theede. Nejde ani tak o důsledek nedělní dražby, ve které získala klíčovou těžební divizi Jukosu záhadná firma Baikal Finance Group. Problémy Jukosu jsou finanční vysvětluje naše spolupracovnice ze Slovenského rozhlasu Mária Mikušová. Jukos má totiž obstavený majetek a účty, a proto nemá potřebnou hotovost na provoz.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Mikušová: Jukos

Největšího alternativního telekomunikačního operátora Aliatel zřejmě nakonec koupí společnost GTS, která v poslední chvíli překvapivě zvýšila nabídku a přeplatila firmu eTel. S tou přitom vlastníci Aliatelu už vedli exkluzivní jednání o podobě smlouvy. Nabídka GTS tak podle nezávislých zdrojů musela být na úrovni miliardy osmi set milionů korun, protože eTel nabízel o 100 milionů méně. Kontrakt má být hotov nejpozději koncem roku.

Do zítřka mohou drobní akcionáři Zentivy měnit své listinné akcie vedené ještě na jméno Léčiva za akcie vedené už na jména Zentiva. Zentiva chce touto výměnou sladit nové obchodní jméno společnosti s označením akcií, akcionářská práva ale zůstávají u akcií se starým jménem v plném rozsahu zachována, připomíná mluvčí Zentivy Věra Kudynová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Kudynová: Zentiva

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme