Ekonomické informace 9. 7. 2001

Hovoříme o neschopnosti společnosti Private Investors plnit své závazky ke klientům a také o odstávce jaderných reaktorů v elektrárně Dukovany. Všímáme si i možných investic do průmyslové zóny Kolín-Ovčáry a v neposlední řadě o začátku rozesílání prvních návrhů smluv na bezplatný převod pozemků pod družstevními domy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komise pro cenné papíry oficiálně oznámila Garančnímu fondu obchodníků s cennými papíry, že společnost Private Investors není schopna plnit své závazky vůči zákazníkům. A nebude toho zřejmě schopna ani v v budoucnu. To je důležité pro klienty této společnosti. Proč, o tom už mluvčí Komise Radka Procházková.

Jaderná elektrárna Dukovany, která pokrývá 20 % elektřiny, spotřebované, v České republice, prochází revizí. Kontrola i výměna části paliva u všech čtyř reaktorů jsou teď zhruba v polovině. Důvody odstavení reaktorů vysvětluje mluvčí jaderné elektrárny Dukovany Petr Spilka.

Vláda bude dnes jednat mimo jiné o investicích do průmyslové zóny Kolín-Ovčáry. Připomeňme, že tam by možná chtěla vybudovat nový závod německá automobilka BMW. Po čtvrteční schůzi její dozorčí rady se zdá, že Kolín zůstává společně s východoněmeckým Lipskem nejžhavějším kandidátem na tuto obří investici. Nicméně ať už se BMW nakonec rozhodne jakkoli, průmyslová zóna v Kolíně vyroste - podle mluvčí ministerstva průmyslu Anny Stárkové - v každém případě.

20 milionů korun investuje do modernizace provozu na výrobu jogurtů stříbrská mlékárna na Tachovsku. Modernizaci chce stihnout do konce prázdnin. Aby pak mohla rozšířit nejen kapacitu, ale i sortiment. Podrobnosti má Jana Mertová.

Už tento týden začne ministerstvo financí rozesílat první návrh smluv na bezplatný převod pozemků pod družstevními domy. To mu přikazuje novela zákona o majetku státu, která začala platit 1. července. Nárok na darování státního pozemku mají jak bytová družstva a jejich členové, tak také ti, kteří družstevní byt privatizovali. Jiřina Böhmová z ministerstva financí říká, že dřív nebo později skutečně každý, koho se to týká, návrh smlouvy dostane, takže nemá význam věc urgovat.

Více podrobností o převodu státních pozemků se dozvíte v pořadu Polopatě, který začíná dnes v 11 hodin 10 minut. Ještě předtím, v devět hodin patnáct minut ale začíná ekonomický magazín. Zodpovíme v něm například otázku, zda akcionář ručí za závazky své společnosti. Jako příklad nám poslouží kauza Agrobanky.

Milan Kopp, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme