36kilogramový nádor byl zhoubný, potvrdili zlínští lékaři. Pacientku zřejmě čeká další léčba

Chirurgové vyoperovali ženě v akutním ohrožení života nádor o obvodu větší než jeden metr a vážící 36 kilogramů. Zákrok trval v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně sedm hodin. Lékaři potvrdili, že nádor byl zhoubný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena vážila před zákrokem 117 kilogramů, po něm už jen 51 kilogramů | Foto: Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně

Sedmačtyřicetiletá žena dlouhou dobu nevyhledala pomoc lékařů, což je v takovém případě velmi neobvyklé. Kvůli velikosti tumoru byla upoutána na lůžko. Nádor spotřebovával energii i živiny z jejího těla.

„Myslím, že nakonec paní dovedlo k lékařům to, že nádor mechanicky v břiše vadil,“ odhadl ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jiří Vorlíček.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nádorech mluvil ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně Jiří Vorlíček

Nádor vycházel ze svaloviny dělohy a pobřišnice. Lékaři prokázali, že tumor byl zhoubný. Pacientka, která se zatím zotavuje na standardním oddělení, tak bude pravděpodobně potřebovat další léčbu.

Celková hmotnost odstraněných tkání byla 66 kilogramů. Z původních 117 kilogramů se tak váha pacientky snížila na 51 kilogramů.

„Takto obrovský nádor jsem za svoji 45letou praxi neviděl,“ uvedl Vorlíček. Jeho slova potvrzuje i to, že lékaři chtějí unikátní případ po jeho vyhodnocení publikovat v odborných časopisech.

Martin Křížek, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme