Centrální registr vozidel bude zřejmě i po 1. dubnu provozovat stejná firma

Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) chce vyjednávat o prodloužení smlouvy se stávajícím provozovatelem Centrálního registru vozidel. V březnu skončí kontrakt firmám Telefónica a IT společnost ICZ. Výběrové řízení na nového provozovatele ale ještě nebylo uzavřeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

Podle ministra Prachaře je prioritou zachovat provoz centrálního registru.

„Nemůžeme si vůbec představit, že provoz registru 1. dubna skončí. Budeme vyjednávat možnosti prodloužení, protože žádná jiná varianta legitimní není.“

„Je předpoklad, že zakázka bude přidělena takzvaně JŘBU (jednací řízení bez uveřejnění, pozn. red.), ale předtím, než takovéto rozhodnutí přijmeme, budeme informovat vládu,“ uvedl ministr dopravy.

Tendr na čtyřletý provoz Centrálního registru vozidel za 122 milionů korun vypsalo ministerstvo dopravy pod vedením Zdeňka Žáka loni na podzim. Nový provozovatel systému by tak poprvé v historii měl vzejít z otevřeného výběrového řízení.

V listopadu ministerstvo zároveň vypsalo výběrové řízení na provoz dopravně-správních agend. Zakázka vyjde na 163 milionů korun.

Eva Kézrová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme