Rusko musí stáhnout jednotky od hranic Ukrajiny, shodli se Obama a Merkelová

Americký prezident Barack Obama jednal po telefonu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Hovořili spolu o situaci na Ukrajině. Státníci se znovu shodli na tom, že Rusko musí stáhnout své jednotky z rusko-ukrajinských hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama pózuje s Angelou Merkelovou | Foto: Informationsamt der Bundesregierung

Obama zároveň Merkelové zdůraznil, že mezinárodní společenství musí být připravené čelit eskalaci krize. V případě nutnosti by mělo uvalit další sankce.

"Prezident zdůraznil, že Spojené státy, Evropská unie a další globální partneři musí být připraveni čelit další ruské eskalaci dalšími sankcemi," uvedl Bílý dům k rozhovoru.

Bílý dům rovněž prohlásil, že Moskva zjevně podporuje proruské separatisty na Ukrajině a provádí "organizovanou kampaň podněcování (k destabilizaci Ukrajiny) a sabotáže".

Proruští vzbouřenci v Luhansku na východě Ukrajiny nadále okupují objekt tajné služby a v Doněcku radikální skupiny ohlásily vytváření "lidové armády".

Proruská demonstrace v Doněcku | Foto: ČTK/AP, Andrey Basevich

ČTK, Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme