Do dalších zápasů si vezmeme pokoru, hlásí Štěch po remíze s Levadií

Fotbalisté Sparty Praha budou hrát třetí předkolo Ligy mistrů. Na hřišti Levadie Tallin měli z domácího prostředí náskok 7:0, ale v odvetném utkání s estonským outsiderem pouze remizovali 1:1. Svůj premiérový zápas v rudém dresu jako hráč „A“ týmu odchytal brankář Marek Štěch.

Sparťanští hráči splnili povinnost a postoupili před Levadii Tallin do 3. předkola Ligy mistrů | Zdroj: ČTK

Čtyřiadvacetiletý odchovanec letenského klubu se do Sparty vrátil po působení v nižších anglických ligách a několika výbornými zákroky proti Levadii ukázal, že týmová jednička David Bičík v něm má zdatnou konkurenci.

Marku, máte za sebou soutěžní premiéru v dresu Sparty. Jaká byla?

00:00 / 00:00

S Markem Štěchem mluvil přímo v Tallinnu reportér Jan Suchan

Dobrá. Měl jsem docela hodně práce, od Tallinnu jsem to nečekal. My jsme věděli, že prvních patnáct minut budou hrát dlouhé balony do brejků, a v tom jsme zaspali. Pak dal ale Lukáš Mareček krásnou branku a zápas se změnil. V obou poločasech jsme měli hodně šancí, které jsme nedali. Soupeř nás pak potrestal ze standardky.

Už ve čtvrté minutě jste měl dva velmi těžké zákroky. Zaskočilo vás, jak nebezpečně domácí vstoupili do zápasu?

Byli velice nebezpeční, po prvním zápase neměli co ztratit. Do odvety šli tvrdě. Na to si musíme dát v příštím kole pozor, protože úvodní patnáctiminutovka je v zápase nejtěžší.

S remízou 1:1 ale spokojení nejspíš být nemůžete…

Já jsem rád, že jsme postoupili, i když s remízou. Chtěli bychom ale brát výhru. Z dnešního zápasu si do těch dalších vezmeme pokoru a také trochu sebevědomí.

Sparta remizovala v Tallinnu 1:1 a postoupila do 3. předkola Ligy mistrů

Měli jste v hlavách, že vezete sedmigólový náskok z Prahy a není třeba se tak stresovat?

Určitě. Ale my musíme brát každý zápas s pokorou. Jak říkám, to co jsme předváděli během prvních patnáct minut, se nám stávat nesmí.

Může to být i tím, že obrana hrála poprvé v takovém složení a souhra tak nebyla úplně ideální?

Je to znát. Když za sebou máte dvacet zápasů a jste sehraní. Dnes na hřišti byli tři noví hráči, zůstal jen Kadeřábek. V přípravě jsme s touhle sestavou hráli jen dva zápasy, takže se musíme více sehrát.

Kdybyste si mohl vybrat soupeře pro třetí předkolo, zvolil byste radši Ventspils, nebo Malmö?

Týmy jsem hrát neviděl. Trenéři se na zítřejší zápas pojedou podívat. Ventspils by ale byl možná lepší. Koho dostaneme, toho dostaneme. Vybírat si nemůžeme.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít