Autor

Ondřej Suchan

Narodil se v roce 1982 v Praze. 

Po absolvování Gymnazia Českolipská nastoupil na Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. Už během studia ale začal pracovat v celostátních médiích. Nejprve v Mladé frontě DNES a poté v Nedělním světě a časopisu Týden. 

V roce 2009 poprvé přišel do Českého rozhlasu, kde pracoval v redakci reportérů. 

Následoval návrat do tištěných médií. Tři roky byl šéfem sportovním redakce LIdových novin, poté vedoucím magazínu Pátek LN. 

Od roku 2013 je zpátky v Českém rozhlase. Nejprve jako vedoucí domácího zpravodajství ČRo, následně vedoucí programu Radiožurnálu. 

V dubnu 2016 se stal šéfredaktorem Radiožurnálu.

RSS autora

Články autora

|Lenka Jansová, Ondřej Suchan, Michaela Vydrová, Marína Dvořáková, Miroslav Petráček |Zprávy z domova

Dvojí policejní prezidentství musí vyřešit ministr vnitra v demisi Pecina

Policie má dva šéfy. K dosavadnímu policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi přibyl včera Petr Lessy. Toho vrátil do funkce ministr vnitra v demisi Martin Pecina. Zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho, který propustil Lessyho ze služebního poměru kvůli trestnímu stíhání. Martinu Červíčkovi se ministrovo rozhodnutí nelíbí stejně jako problém, který tím způsobil.

|Lucie Husárová 1, Tereza Bartůňková, Lenka Rafaelová, Ondřej Suchan |Zprávy z domova

Prezident vetoval novelu loterijního zákona

Prezident Václav Klaus vetoval novelu loterijního zákona. Předloha měla radnicím zajistit právo regulovat hazard v obcích a městech. Václavu Klausovi vadilo, že v novele chyběly ve výčtu příjemců povinných odvodů z loterií příspěvkové organizace. O finance by tak přišly i instituce jako Národní divadlo a Národní galerie.

|Ondřej Suchan, Václav Rojík |Ekonomika

Trojkoalice by zřejmě financovala sport z hazardu

Český sport je dlouhodobě podfinancován, shodují nejen sportovní funkcionáři, ale i politici, kteří krátce před volbami napříč celým politickým spektrem slibovali nápravu. Strany očekávané středopravicové koalice ale mají na financování sportu zatím nejednotné názory.

|Michaela Vetešková, Věra Pfeifferová, Lenka Rafaelová, Ondřej Suchan, Jan Piroch |Zprávy z domova

Senát projedná kontroverzní novelu loterijního zákona

Zákony o loteriích, veřejných službách i daních z příjmu by dnes na své schůzi měli projednat senátoři. Pokud některý ze zákonů vrátí poslancům, norma může takzvaně spadnout pod stůl. Pokud by je nestačila projednat současná sněmovna, noví poslanci se už jimi zabývat nesmí. To se může stát u zákona o dani z příjmu. Ten se nelíbí senátorům ČSSD kvůli poslaneckému přílepku, který mění organizaci finančních úřadů. Výhrady k němu má i ODS.