Ředitelka královédvorské zoo Holečková po sérii skandálů končí

Ředitelka Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem Dana Holečková odstoupila z funkce. Dohodla se na tom s představenstvem zoo. Holečková byla kritizována za sporné stavby v zoo, otevření autosafari i porušení etiky při převozech zvířat, za což byla zoo vyloučena ze Světové asociace zoologických zahrad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z prvních návštěvníků safari ve Dvoře Králové nad Labem | Foto: Dana Holečková

Holečková pracovala v královédvorské zoo od roku 1984, ředitelkou byla od srpna 1996. Důvody své rezignace zatím neupřesnila, prý šlo ale o dlouhodobě domluvený krok.

Zoo ve Dvoře Králové byla nedávno vyloučena ze Světové asociace zoologických zahrad, které se nelíbilo porušení etického chování při převozech zvířat.

Podle některých odborníků by to mohlo způsobit potíže při dalším chovu zvířat. Ředitelka Holečková to ale popírala, podle ní není další rozvoj zoo ani chov ohrožených zvířat nijak ohrožen.

Holečková byla kritizována i za stavbu nového pavilonu goril za 23 milionů korun, přesun vzácných nosorožců do Afriky nebo otevření takzvaného autosafari.

Ředitelku dlouhodobě kritizovalo také občanské sdružení Safari Archa 2007, které ji vyzvalo k rezignaci a sbíralo podpisy pod petici za její odvolání.

ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme