Sledovali jsme ONLINE: Češi porazili Francii 5:1, dva góly dal obránce Němec

Ve svém čtvrtém vystoupení na mistrovství světa v Praze porazili čeští hokejisté Francii jasně 5:1. Dvěma góly se na vysokém vítězství podílel obránce Němec, po jedné trefě přidali Sobotka, Jágr a Červenka. Brankáře Pavelce překonal pouze Hecquefeuille.

Češi mají v utkání s Francií jednoznačně navrch

Češi mají v utkání s Francií jednoznačně navrch | Foto: Český rozhlas

Trenér Vladimír Růžička udělal před zápasem v českém týmu několik změn. Tou největší bylo zařazení mladého Simona do druhé formace k Jágrovi s Kovářem.

Češi začali s velkou chutí a Novotný už ve 2. minutě byl v dobré pozici, ale nedokázal zvednout puk přes betony brankáře Hardyho.

Více práce už měl francouzský gólman se zakončením Jágra. S pomocí obránců však situaci dokázal vyřešit, stejně tak si poradil s tvrdou střelou Hejdy.

Francouzi ohrozili vážněji Pavelce až ve 14. minutě, když se ke střele dostal S. Treille. Vzápětí český gólman rychlou rozehrávkou na Jágra založil protiútok na jehož konci byla tvrdá střela Jordána. Bohužel puk skončil opět u Hardyho.

Do druhé třetiny vstoupili čeští hokejisté výborně a po dvou minutách se radovali z gólu. Němec vystřelil od modré čáry a puk přes clonícího Červenku zapadl do francouzské branky.

Druhý gól byl hodně podobný. Tentokrát střílel Sobotka a před Hardym clonil Voráček. Brankář Francie viděl puk až v síti.

V polovině utkání se ale prosadil Hecquefeuille, když prostřelil Pavelce po zpětné přihrávce Lamperiera. Češi nevyužili dvě přesilové hry a v závěru druhé třetiny si poprvé zahráli v početní výhodě i Francouzi. Ale česká obrana také odolala.

V úvodu závěrečné části byla Francie blízko vyrovnání. Po závaru před Pavelcem netrefil odkrytou část branky Raux. Hned za dvě minuty se prosadil Jágr, když dorazil do branky puk po střele Kováře a tím definitivně zlomil francouzský odpor.

Deset minut před koncem zápasu nejdříve neproměnil samostatný nájezd po krásné přihrávce Voráčka Hertl, ale vzápětí přihrál Němcovi, který tvrdou střelou dal svůj druhý gól v utkání.

Gólový účet pak uzavřel po střele Němce Červenka, který měl před brankou Hardyho dostatek času, aby si zpracoval puk a vystřelil.

Mistrovství světa v hokeji:
Skupina A (Praha):

ČR - Francie 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) - 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Rantala - Suominen (oba Fin.), Pihlblad (Švéd.). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 17.110.
ČR: Pavelec - Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík - Voráček, Sobotka, Hertl - Jágr, Jan Kovář, Simon - Červenka, Novotný, Erat - Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.
Francie: Hardy - Manavian, Auvitu, Hecquefeuille, Besch, Janil, Diedue Fauvel, Chakiachvili - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - Fleury, A. Roussel, T. da Costa - Bertrand, Raux, S. Treille - Claireaux, Lamperier, Guttig. Trenéři: Dave Henderson a Pierre Pousse.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít