Hamilton nejrychlejší v obou trénincích na GP Maďarska

Brit Lewis Hamilton, který vyhrál i předchozí závod seriálu mistrovství světa formule 1 v Německu, byl nejrychlejší v obou dnešních trénincích před víkendovou Grand Prix Maďarska.

Brit Lewis Hamilton projíždí vítězně cílem Velké ceny Číny - třetího závodu mistrovství světa formule 1 | Zdroj: ČTK

Hamilton si pochvaloval chladnější počasí, které podle jeho slov vynikajícím časům v trénincích nahrávalo. Na Hungaroringu už britský jezdec triumfoval dvakrát, v letech 2007 a 2009.

Druhý dnes na maďarském okruhu skončil Fernando Alonso s ferrari, za Hamiltonem zaostal o téměř čtvrt sekundy.

Třetí byl v dnešních trénincích Hamiltonův stájový kolega z McLarenu a krajan Jenson Button.

Vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu Sebastian Vettel z Redbullu byl sice v dopoledních jízdách druhý, odpoledne ale zajel až pátý čas. Od prvního místa jej dělilo více než půl sekundy.

Nepříjemnost potkala v dopoledních trénincích Vettelova kolegu Marka Webbera, který při havárii urazil přední přítlačné křídlo.

Pořadí v nedělním startu na Hungaroringu určí zítřejší kvalifikace.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít