Ve Florencii začalo MS silničních cyklistů. O medaile budou bojovat i Kreuziger s Königem

Cyklisté v neděli poprvé šlápli do pedálů při závodu mistrovství světa. V okolí Florencie samozřejmě nestihnou všechny kategorie odjet své disciplíny za jeden den šampionátu. Soupeřit se v italském regionu Toskánsko bude až do konce příštího víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Kreuziger bojuje v horské časovce 17. etapy Tour de France | Foto: Reuters

Úvodní disciplína byla možná pro některé cyklisty tou absolutně nejnáročnější, pro jiné možná i nejhorší.

Časovka profesionálních týmů je ale také tou nejatraktivnější, na kterou mají ty nejlepší stáje možnost trénovat průběžně celou sezonu. A týmu Omega Pharma-Quickstep se to vyplatilo už loni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Florencii začalo MS silničních cyklistů

"Je to určitě super pocit. Všichni jsme šťastní. Ne že bychom to čekali, ale vždycky chceme medaili. Tak jako teď. Nikde jsme nemluvili o tom, že budeme mistry světa, ale doufali jsme. Nakonec se to podařilo," radoval se při premiéře této disciplíny Peter Velits.

A teď triumfoval spolu s další pěticí cyklistů jen o 81 setin sekundy před favorizovanou Oricou.

O kuriozitu se tentokrát na světovém šampionátu postarali i Češi. Lépe řečeno Češky a ještě lépe: dvojčata. Juniorky Anežka a Eliška Drahotovy si účast ve Florencii vyjely díky prvnímu a druhému místu na republikovém šampionátu. Potud nic zvláštního.

Ale ony to jsou atletky, chodkyně. Anežka dokonce sedmá z letošního mistrovství světa v Moskvě. Jak je možné obě disciplíny takhle kombinovat?

Omega Pharma Quick - Step | Foto: Reuters

"Stačí všeobecná příprava, pokud je poctivá. Kombinujeme více sportů a takhle nám to zatím sedí. Když by to bylo jednostranné, tak by nás trénik za chvíli přestal bavit," vysvětluje chodkyně i cyklistka Anežka Drahotová.

Fanoušci se ale samozřejmě mohou těšit i na jiná lákadla. Startovat ve Florencii bude například zatím stále ještě úřadujícím mistr světa Philipp Gilbert z Belgie. Ten se radoval ve Valkenburgu, když se nejrychleji vyškrábal do cílového kopce. Do téhož, kde letos při jarní klasice triumfoval i Roman Kreuziger.

Jak se povede nejen jemu, ale třeba i Leopoldu Königovi na 272 kilometrů dlouhé trati s jedenácti záludnými stoupáními, se dozvíme v neděli.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme