Washington si v NBA připsal třetí vítězství v řadě, Veselý dal 10 bodů

Basketbalisté Washingtonu se v NBA konečně dostávají z krize, která je provázela od počátku letošního ročníku soutěže. V nočním programu soutěže porazili Wizards Orlando 120:91 a připsali si třetí výhru po sobě. Český reprezentant Jan Veselý nastřílel 10 bodů, ke kterým přidal sem doskoků a čtyři asistence.

David West (vpravo) a Jan Veselý v utkání NBA Indiany a Washingtonu

David West (vpravo) a Jan Veselý v utkání NBA Indiany a Washingtonu | Zdroj: ČTK

Wizards utkání dobře rozehráli a ve druhé čtvrtině si vypracovali i devatenáctibodový náskok, nicméně v poločase na ně Orlando ztrácelo jen šest bodů. Washington ale zvrat nepřipustil, i ve druhé půli podal koncentrovaný výkon a připsal si nejvyšší vítězství v letošní sezoně.

Nejlepším střelcem vítězů byl Emeka Okafor s 19 body. Jediný český zástupce v NBA Jan Veselý pobyl na palubovce necelých 25 minut a připsal si 10 bodů, 7 doskoků a 4 asistence, navíc i jeden zisk, a byl nejlepším hráčem v +/- statistice, nasbíral ale také pět faulů.

Los Angeles Clippers zvítězili ve šlágru Západní konference nad Memphisem 99:73, když v poločase vedli už od 19 bodů. Utah porazil Miami 104:97, Heat si tak připsali šestou porážku v deseti zápasech. Atlanta podlehla Chicagu na jeho palubovce 58:97, když ve druhé čtvrtině dala jen pět bodů. Oklahoma si poradila s Phoenixem 102:90.

NBA:

Boston - Charlotte 100:89, Chicago - Atlanta 97:58, Dallas - Minnesota 113:98, Memphis - LA Clippers 73:99, Phoenix - Oklahoma City 90:102, Sacramento - Cleveland 124:118, Utah - Miami 104:97, Washington - Orlando 120:91 (za domácí Veselý 10 bodů, 7 doskoků, 4 asistence).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít