starosta

| ČTK |Zprávy z domova

Pavel Richter je novým starostou Prahy 5. Ztratil jsem důvěru vlastního klubu, říká jeho předchůdce

Novým starostou Prahy 5 se stal dosavadní radní Pavel Richter (TOP 09). Rozhodli o tom zastupitelé městské části. Richter byl dosud radním Prahy 5 a zároveň je zastupitelem hlavního města. Ve funkci nahradí stranického kolegu Radka Klímu, který rezignoval. V rezignačním e-mailu uvedl jako důvod ztrátu důvěry svého zastupitelského klubu a zdravotní stav. O Klímově odvolání chtěli na mimořádném jednání hlasovat zastupitelé, kvůli jeho rezignaci se tak nestalo.

| ČTK |Zprávy z domova

Zemanovi stále věří více než polovina lidí, vláda si pohoršila, nejlépe jsou na tom starostové

GRAF V ČLÁNKU. Prezidentovi v únoru věřilo 54 procent lidí, vládě 37 procent. Z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že zatímco důvěra v hlavu státu se oproti lednu prakticky nezměnila, kabinet stejně jako Poslanecká sněmovna si pohoršily o pět procentních bodů. Dolní komoře nyní důvěřuje 26 procent respondentů, Senátu 30 procent. Oproti minulému měsíci panuje ve společnosti menší spokojenost s politickou situací.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Příběh ke každému jménu. Klíčový svěděk popsal, jak policii přivedl na stopu Nováka s Ježkem

Deset hodin vyslýchali policisté v kauze ROP Severozápad Jaroslava P. Klíčový svědek nejnovější dotační aféry před rokem a půl předal detektivům zásadní materiál, jenž nakonec vedl k obvinění předních severočeských podnikatelů, politiků a úředníků. Politik musel v polovině ledna podrobně vysvětlit, jak k dokumentům přišel. Zpravodajský web Českého rozhlasu se s obsahem jeho výpovědi seznámil.