Francie zakazuje rozmnožování delfínů a kosatek v zajetí a zpřísňuje podmínky pro jejich chov

Francie omezuje chov delfínů a kosatek v zajetí. Nový dekret ministerstva životního prostředí zakazuje rozmnožování těchto kytovců v zábavních parcích a zpřísňuje podmínky pro jejich chov. Ve Francii chovají v zajetí desítky delfínů a kosatek.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kosatka v Sea Worldu v americkém San Diegu | Zdroj: Reuters

Návštěvníci francouzských zábavních parků v budoucnu neuvidí kosatky a delfíny, kteří za doprovodu hudby dělají ve vodě za odměnu piruety. Ministryně pro životní prostředí Segolene Royalová totiž zakázala rozmnožování těchto kytovců v zajetí. Jakmile tedy v cirkusech a zábavních parcích dožije současná generace, žádná nová zvířata ji nenahradí.

Nový dekret zároveň zpřísňuje podmínky pro chov těchto zvířat. Parky mají tři roky na to, aby zvětšily vodní plochy, ve kterých savce chovají. Nově se taky do jejich vody nebude moct přidávat chlór a diváci se nebudou smět dotýkat zvířat. Zatímco ochránci zvířat nařízení vítají, asociace zoologických zahrad je proti.

Francouzská média označují nový výnos za překvapivý. Například podle deníku Le Monde se zákaz rozmnožování kytovců v zajetí dostal do nařízení na poslední chvíli.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme