Larvy a cvrčci. Evropská unie rozšířila seznam hmyzu určeného k jídlu

Evropská unie přidala na seznam schválených potravin dva další druhy hmyzu. Podle unijního nařízení, které v úterý vstupuje v platnost, se smí požívat mražení, sušení nebo na prášek semletí cvrčci domácí (Acheta domesticus). Ve čtvrtek se stejné nařízení bude týkat i larev potemníka stájového (Alphitobius diaperinus).

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvrčci ve finském chlebu zatím pocházejí z Nizozemska

Hmyz je výživný a bohatý na bílkoviny. | Zdroj: Reuters

Unijní úřady zkoumají dalších osm žádostí o připuštění dalších druhů hmyzu. Podobná pravidla už existují pro sarančata stěhovavá nebo larvy moučného brouka.

Mouční červi dostali razítko od evropského úřadu. Mohou se stát součástí řady receptů

Číst článek

Výrobci musejí EU žádat o schválení pro každý hmyz, který chtějí uvést na trh. Pokud se hmyz používá v potravinách, musí to být označeno – název druhu musí být uveden v seznamu složek.

Hmyz je považován za výživný a bohatý na bílkoviny a je součástí běžné stravy v mnoha zemích. Může také přispět k udržitelné stravě, protože jeho chov je relativně úsporný.

Může ale představovat riziko pro alergiky. Příslušné informace o alergiích se musejí povinně uvádět, zdůrazňuje Evropská komise.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme