Fakultou roku se stala brněnská práva. Z výsledků sestaví studenti žebříček škol

Celý duben měli studenti možnost dát hlas fakultě nebo soukromé vysoké škole, která je podle nich nejlepší. O první tři místa celý měsíc bojovaly tři školy: Stavební fakulta Vysokého učení technického v Brně, Fakulta informačních technologií ČVUT a Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, která nakonec v boji zvítězila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně | Foto: Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně

Soutěž vyhlásila Česká studentská unie, aby školy měly od studentů zpětnou vazbu. Studenti hodnotili například schopnost učitele zajímavě vysvětlit látku nebo jestli se na fakultě vyučují zajímavé předměty. Absolventi pak měli možnost ohodnotit, zda je studium dostatečně připravilo na budoucí povolání.

Otázky se ale dotkly i zapojení do studentských projektů nebo skutečnosti, zda jsou spolužáci týmoví a kamarádští. Hodnocení fakulty z pohledu studenta může být i pro středoškoláky mnohem důležitější než publikační činnost akademických pracovníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Gulda informuje o výsledcích studentského hlasování o fakultu roku

„Posouzení kvality školy z pohledu studentů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí vysokoškoláci, současní studenti středních škol. Těm chceme tím projektem pomoci v rozhodování při výběru fakulty,“ říká zástupce České studentské unie Daniel Novák a pokračuje:

„Smyslem je sestavit žebříčky fakult a soukromých vysokých škol z pohledu studenta, studujícího na té dané vysoké škole. Pohled studenta je pro nás zásadní a vypovídá o kvalitě školy podle nás více než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů, byť jakkoli tato kritéria také považujeme za důležitá.“

Studentka brněnských práv Monika Stachoňová Radiožurnálu prozradila, proč dala škole hlas:

„Ode mě fakulta dostala pět plných bodů, protože jakýkoli problém, co jsem kdy měla, ať už s konkrétním vyučujícím, s předmětem nebo s čímkoli jiným, jsem řešila přímo s konkrétními lidmi. Nebo jsem psala na nějaké místo, kde se to dá vyřešit, tudíž v současné době nemám žádné výtky. Problémy se řeší v té době, kdy vystanou, takže se pak nepromítají v budoucnosti, takže se pak nepromítají do žádných takovýchto žebříčků.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Novák z České studentské unie se vyjadřuje k výsledkům ankety

Výsledky jsou k dispozici na adrese www.fakultaroku.cz. Na posledních místech studentského hodnocení naopak skončily Hudební a taneční fakulta AMU, Vysoká škola politických a společenských věd a Akademie výtvarných umění v Praze.

Na druhém místě z právnických fakult se poněkud překvapivě umístila plzeňská práva. „Oproti celostátním žebříčkům, které se konají, tak tam se zohledňují různá kritéria. My jsme to brali z pohledu studentů. A jedna tato oblast, to právo, nás také překvapilo. Asi to bude tím, že studenti soucítí s tou fakultou, mají ji rádi,“ uvažuje Novák.

Klára Bílá, Jana Gulda, Marína Dvořáková, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme