Právnická fakulta

|Milan Kopp, Jan Bumba |Zprávy z domova

Ministr Fiala rozhodne o osudu plzeňských práv

S odchodem Josefa Dobeše z čela ministerstva školství ztratila plzeňská právnická fakulty významného zastánce. Pan Dobeš v rozporu se stanoviskem Akreditační komise prodloužil akreditaci plzeňským právům do roku 2016. Z akademické obce zaznívají názory, že by Dobešův nástupce Petr Fiala měl toto rozhodnutí zvrátit.

|Klára Bílá, Jana Gulda, Marína Dvořáková, Kristina Winklerová |Zprávy z domova

Fakultou roku se stala brněnská práva. Z výsledků sestaví studenti žebříček škol

Celý duben měli studenti možnost dát hlas fakultě nebo soukromé vysoké škole, která je podle nich nejlepší. O první tři místa celý měsíc bojovaly tři školy: Stavební fakulta Vysokého učení technického v Brně, Fakulta informačních technologií ČVUT a Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, která nakonec v boji zvítězila.

Dvořáková: Prodloužení akreditace plzeňským právům by bylo v rozporu se zákonem

|Petra Benešová, Jan Piroch |Zprávy z domova

Vedení plzeňské právnické fakulty stále doufá, že ministr školství Josef Dobeš školu, která má dlouhodobé problémy s kvalitou výuky a Akreditační komise jí proto neprodloužila magisterské studium, nezavře a postaví se proti návrhu komise. Podle předsedkyně Akreditační komise Vladimíry Dvořákové by to ale bylo v rozporu se zákonem a diplomy studentů, kteří by poté plzeňská práva vystudovali, by mohly být zpochybňovány. Jde přitom o tisícovku studentů.

|Ivan Holas, Eva Presová |Člověk

Nejstarší absolvent Masarykovy univerzity se dožívá stovky

Osobně pogratulovat jednomu z absolventů Masarykovy univerzity dnes přišli prorektor Jiří Němec a děkanka Právnické fakulty Naděžda Rozehnalová. Takové návštěvy nebývají příliš časté, k této byl ale zcela pochopitelný důvod: Vladimír Večeřa z Brna promoval na právnické fakultě v prosinci 1936 a zítra se dožívá sta let. Podle pečlivě vedeného univerzitního archívu je vůbec nejstarším žijícím absolventem. Návštěva byla přínosem pro obě strany.