Jan Birke rezignoval na post prvního místopředsedy ČSSD. Chce se věnovat práci poslance a starosty

První místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Birke rezignoval na tuto funkci. Zdůvodnil to tím, že se chce naplno věnovat práci poslance a starosty. Poslanec se po letošních komunálních volbách stal opět starostou Náchoda, v jehož čele stojí od roku 2010.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Birke | Foto: Dan Materna/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Informaci jako první zveřejnil v pátek server Aktuálně.cz. Birke řekl, že se domluvil na rezignaci s předsedou strany Janem Hamáčkem. Šéf klubu Jan Chvojka podle Birkeho nyní vyhlásil nominace na nového prvního místopředsedu. Klub by ho měl volit, případně jednat o těchto nominacích 8. ledna.

Podle informací Aktuálně.cz by mohl Birkeho nahradit bývalý brněnský primátor a nynější místopředseda strany Roman Onderka, nebo jihočeský poslanec Ondřej Veselý. Onderka však serveru sdělil, že o kandidatuře neuvažuje, zatímco Veselý uvedl, že ji zvažuje.

Birke působí ve Sněmovně v hospodářském a zemědělském výboru. Je také členem podvýboru pro sport. Letos v listopadu obhájil funkci předsedy krajské ČSSD v Hradeckém kraji. Je členem předsednictva strany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme