Provoz metra byl plně obnoven. Policie zasahovala kvůli podezřelým kufrům na Václavském náměstí

Policie zasahovala na Václavském náměstí v Praze. Na chodníku byly dva podezřelé odložené kufry. Na místě byl pyrotechnik. Kvůli zásahu nejezdilo metro na linkách A a B a některé tramvajové spoje.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 15:35 18. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí

Václavské náměstí | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Ve 14.38 byl provoz metra plně obnoven,“ píše na sociální síti X Dopravní podnik hlavního města Prahy. 

„V odložených kufrech se nenacházelo nic nebezpečného. Opatření ze strany policie bude na místě ukončeno a provoz byl plně obnoven,“ informuje Policie na sociální síti X.

Situace po poledni

Nález podezřelých zavazadel zastavil v Praze na více než hodinu část metra linek A a B a tramvají, které projíždí Václavským náměstím. Policie k nálezu ve střední části náměstí vyslala kolem 13.20 pyrotechnika, místo opáskovala, v odložených kufrech ale nic nebezpečného nenašla. Ve 14.40 tak byl provoz v centru metropole opět obnoven. Vyplynulo to z informací policie a dopravního podniku.

„V současné chvíli zasahujeme na Václavském náměstí 21, kde se na chodníku nachází odložené kufry. Z důvodu zajištění bezpečnosti je pozastaven provoz metra A, B a tramvajové dopravy. Na místě je pyrotechnik a bude probíhat prohlídka odložených zavazadel,“ uvedla policie na síti X.

Dopravní podnik na svém webu informoval, že linky 3, 5, 9, 24 a 26 jsou vedeny odklonem. Nejezdí ani metro na trase A a B a uzavřena je stanice metra Muzeum. 

cen, edr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme