metro

metro v textech na iROZHLASU

| mls |Zprávy ze světa

Chystáte se do Paříže? Policie v metru či vlaku vás může prohledat bez vysvětlení

Pařížská policie má od středy novou pravomoc: může prověřovat cestující v metru a vlacích a prohledávat jim zavazadla, aniž by žádala o povolení. Přísnější kontroly jakéhokoli pasažéra, který ve strážcích zákona vzbudí podezření, jsou jedním z ohlášených bezpečnostních opatření po pondělním bombovém útoku v Petrohradě, informoval Le Parisien.

| ČTK |Zprávy ze světa

V petrohradském metru útočil 23letý Kyrgyz, potvrdili ruští vyšetřovatelé

Ruský Vyšetřovací výbor, což je obdoba amerického FBI, identifikoval bombového atentátníka z Petrohradu. Podle něj útočil 23letý Kyrgyz Akbardžon Džalilov. Exploze ve vagónu metra si dosud vyžádala 14 mrtvých, desítky dalších lidí byly zraněny. V druhém největším městě Ruska nadále panují přísná bezpečnostní opatření, kvůli anonymnímu telefonickému varování před bombovým útokem musela být v úterý uzavřena stanice metra Senné náměstí, u níž v pondělí došlo k výbuchu.

| ČTK, ČRo, Magdalena Slezáková, Filip Harzer, Eva Mošpanová |Zprávy ze světa

Bomba v petrohradském metru zabila nejméně 11 lidí, mohlo jít o sebevražedný útok

SLEDOVALI JSME ONLINE: Zatím jedenáct mrtvých a 45 zraněných si vyžádal výbuch ve vagónu petrohradského metra. jak uvedl ruský Národní protiteroristický výbor, explozi způsobilo podomácku vyrobené zařízení naplněné střepinami. Agentura Interfax - s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek - tvrdí, že za výbuchem stojí sebevražedný atetntáník, kterým měl být mladý muž původem ze střední Asie.