Kynice opouští po dvou týdnech karanténu. V izolaci zůstávají pouze nemocní, hasiči části obce dezinfikují

Přes dva týdny strávili obyvatelé Kynic na Havlíčkobrodsku v izolaci. Kvůli prokázanému šíření onemocnění COVID-19 se hygienici rozhodli obec 16. března zcela odstřihnout od okolního světa. První dubnový den mohla většina obyvatel obec znovu opustit, v domácí karanténě zůstali lidé, u kterých se onemocnění přímo prokázalo.

Kynice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obec Kynice na Havlíčkobrodsku byla dva týdny izolována od okolního světa | Zdroj: Wikimedia Commons

Život v Kynicích se tak vrátil do tradičních kolejí. „Právě ukončenou izolaci připomínají pouze mobilní toalety na krajích obce, kde v posledních dvou týdnech hlídkovali policisté“ popisuje situaci v obci redaktor Českého rozhlasu Vysočina.

Rušení policejních stanovišť, dezinfekce objektů i odběr kontrolních vzorků. V Kynicích končí karanténa

Číst článek

Některá opatření ale stále platí. Lidé, u nichž se nákaza koronavirem prokázala, musí i nadále dodržovat domácí karanténu - stejně jako ti, kteří s nimi žijí v jedné domácnosti. O jejím konci bude rozhodnuto až poté, co výsledky testu prokážou, že onemocnění odeznělo.

Obec se také bude v následujících dnech zabývat i svozem odpadu. Obyvatelům byly předány platové rukavice a pytle, které po naplnění odpadem mají chodit do speciálně přistaveného kontejneru.

Poslední kroky

Aby bylo možné karanténu Kynic ukončit, bylo zapotřebí přistoupit k několika posledním krokům. Tím nejzásadnějším byla dezinfekce vybraných objektů hasičských sborem ze Žďáru nad Sázavou. Týkalo se to například prostorů kulturního domu nebo obecního úřadu.

V úterý večer bylo zrušeno i takzvané předávací místo na kraji obce, kdy si obyvatelé z Kynic mohli během izolace vyzvedávat například nákupy, které jim zabezpečovali lidé z venčí.

František Jirků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme