Pirátka Gregorová se vzdala místa brněnské radní pro kulturu. Nahradí ji Marek Fišer

Dvojka kandidátky Pirátů v Brně Markéta Gregorová se vzdala místa radní pro kulturu, který původně měla zastávat v koalici ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD. Gregorová ve čtvrtek řekla, že v hlasování Pirátů o koaliční smlouvě byla proti a po diskuzi s kolegy se rozhodla na pozici radní nenastoupit. Radním pro kulturu se stane Marek Fišer, který je v Brně známý pořádáním dobrovolných prací na zvelebení chátrajícího fotbalového stadionu za Lužánkami.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojka kandidátky Pirátů v Brně Markéta Gregorová se vzdala místa radní pro kulturu, který původně měla zastávat v koalici ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD. | Zdroj: Flickr | CC BY-SA 2.0,©

Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD podepsali koaliční smlouvu v pondělí. Primátorkou bude jednička ODS Markéta Vaňková. ODS má mít čtyři místa v radě, KDU-ČSL a Piráti po třech, ČSSD jedno.

Před podpisem koaliční smlouvy o ní hlasovala brněnská pirátská členská základna. Z celkových 19 hlasujících bylo 14 pro, tři se zdrželi a dva byli proti.

V Brně podepsali koaliční smlouvu. Vokřála v čele města střídá Vaňková, ANO a SPD míří do opozice

Číst článek

„V hlasování o koaliční smlouvě jsem hlasovala proti, nicméně jsem měla původně obsadit pozici radní pro kulturu. S vědomím rozporu mezi mým postojem a pozicí radní jsem diskutovala se svými kolegy Piráty nejkomfortnější řešení pro všechny zúčastněné a rozhodla se na pozici radní nenastoupit,“ uvedla Gregorová.

Bude tedy neuvolněnou zastupitelkou. „Neznamená to však, že by byl klub nejednotný. Naopak, probrali jsme to v rámci klubu důkladně a přátelsky a snažili si vyjít vzájemně vstříc, takže teď cítím velkou podporu já a zároveň jsem podporu přislíbila Marku Fišerovi. Dál budu v oblasti kultury participovat a zároveň se budu angažovat v sociální oblasti. Ráda bych se stala mostem mezi koalicí a veřejností v sociálních tématech,“ dodala Gregorová.

Koalice ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD má 33 mandátů mezi 55 zastupiteli. V opozici bude vítěz voleb ANO a SPD. ANO má 18 mandátů, ODS 14, KDU-ČSL osm, Piráti šest, ČSSD pět a SPD čtyři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme