ODS žádá vyšetřit privatizaci Unipetrolu, ČSSD celého chemického průmyslu

Vyšetřovací komise se zadáním ČSSD nebo podle plánů ODS? O tom budou muset poslanci rozhodnout při zřizování vyšetřovací komise. Celý problém odstartoval případ údajného uplácení šéfa premiérova kabinetu Zdeňka Doležala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice Orlen | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

ODS chce vyšetřit roli sociálních demokratů v kauze Unipetrol, sociální demokraté celou privatizaci chemického průmyslu v Česku. V České televizi premiér Jiří Paroubek řekl, jakého časového období by se práce komise podle něj měla týkat. "To základní, co by mělo být, je vyšetřit roli privátních firem při celkové privatizaci chemického průmyslu. Řekl bych, že by se to mělo stát od poloviny 90. let," upřesnil.

Podle místopředsedy ODS Petra Nečase je ale zbytečné zkoumat privatizaci chemického průmyslu deset let nazpátek. Důležité podle něj je zjistit, jak vše bylo v kauze Unipetrol. "To rozmělňování, neustálé časové posouvání toho, co má být vyšetřeno, jenom ukazují, že sociální demokraté mají panický strach z toho, že by se opravdu někdo začal detailně Unieptrolem zabývat," doplnil Nečas.

Ondřej Černý, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme