Památník hrdinů Pražského povstání poškodily plameny. Požár někdo založil úmyslně

Hasiči vyjeli ve středu ráno k požáru na Praze 5. Hořela tam deska na památníku hrdinů Pražského povstání. Požár někdo založil úmyslně, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Případ vyšetřují pražští policisté.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražští hasiči likvidovali požár odpadu a desky na památníku hrdinů Pražského povstání v ulici Na Zlíchově | Foto: Roman Půta/ HZS Praha

„Na desce památníku byl nakupený odpad, který někdo úmyslně zapálil. Jak odpad hořel, tak to poškodilo část mramorové desky památníku hrdinů Pražského povstání roku 1945 v ulici Na Zlíchově," popsal serveru iROZHLAS.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Smíchovští hasiči přijeli na místo kolem půl osmé hodiny ranní a požár už museli jen dohasit. „Když přijeli hasiči na místo, tak požár už byl částečně uhašen hasicím přístrojem. Naproti je škola, zaměstnanec vyběhl s hasicím přístrojem a částečně požár uhasil. Hasiči ho dohasili a případ předali policii," doplnil Kavka.

Praha 5 škodu předběžně odhadla na 200 tisíc korun, například mramor na desce se totiž bude muset znovu vyčistit.

„Na památník se nevztahuje pojistka městské části. Pokud by se podaří prokázat, kdo za to může, tak bude městská část na něm škodu vymáhat," uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka.

„Případ jsme si převzali od hasičů, jde o podezření pro spáchání trestného činu poškození cizí věci," upřesnil mluvčí pražských policistů Jan Daněk s tím, že pachateli hrozí až jeden rok vězení.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme