,Navštívil jste erotické stránky.‘ Internetem se šíří podvodný e-mail. Policie varuje, aby lidé nic neplatili

Policie ve čtvrtek varovala před podvodnými e-maily, které se začaly šířit na internetu. Neznámý autor příjemci sděluje, že přes jeho webovou kameru získal choulostivé a citlivé informace. Za jejich vymazání přitom požaduje peníze.

Praha (Aktualizováno: 13:20 4. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie varuje před podvodnými e-maily (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Neznáte mě a možná se divíte, proč jste obdrželi tento e-mail, že? Jsem někdo, kdo Vám před pár měsíci napadl Vaše zařízení,“ zní začátek podvodné zprávy.

Neznámý autor příjemci vzkazuje, že ji posílá z napadeného účtu a že nastavil malware na erotické webové stránky. „Myslím, že jste tyto stránky navštívil, abyste se pobavil,“ pokračuje. Ukradená data údajně nahrál na vzdálený server a za jejich smazání požaduje formou bitcoinů zaplatit 13 500 korun.

Natáčíme vás při masturbaci, píše se v podvodném e-mailu. Policie varuje uživatele před vydíráním

Číst článek

„Mátе 48 hodin nа provedení platby. (Mám v tomto e-mailu Facebook pixel, který je sledován od okamžiku otevření tohoto dopisu). Pokud nedostanu bitcoiny, pošlu vaše video všem Vašim kontaktům, včetně příbuzných, kolegů a tak dále,“ končí text podvodného e-mailu.

Policie napadeným vzkazuje, aby nic neplatili a zprávu vymazali jako spam. Policejní mluvčí Hana Rubášová Radiožurnálu sdělila, že kriminalisté vyšetřují, kdo zprávy rozesílá. 

Podobné e-maily se po internetu šířily i loni v září. Už tehdy policisté upozornili, že odesílatelé těchto zpráv ve skutečnosti žádnými daty nedisponují. Pouze doufají, že tvrzení adresát uvěří a požadovanou částku uhradí.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme