Střelba na Hodonínsku: zemřeli dva lidé, jedním z nich je místostarosta obce

Dramatické dopoledne zažili obyvatelé Dražůvek na Hodonínsku. Sousedský spor skončil střelbou, která stála život místostarostu obce a samotného útočníka, uvedla policie. Celé události předcházela akce zásahové jednotky, na místě zasahoval vyjednávač a nad obcí létal policejní vrtulník. Situaci na místě sledovala také redaktorka Radiožurnálu.

Aktualizováno Dražůvky (Aktualizováno: 20:58 24. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Ten svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

V obci zasahovaly policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu sledoval vrtulník. Na místě byl také policejní vyjednávač, policie pak do domu, v němž se střelec zabarikádoval, vnikla násilím.

„Po vstupu do objektu policisté našli podezřelého již bez známek života," dodal mluvčí s tím, že policie ohledává místo činu.

„Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Na místě byl ještě jeden muž, u toho jsme pouze konstatovali smrt, která nastala v důsledku zranění," řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Podle mluvčího policie našli policisté dvě zbraně. „Do této chvíle se našly dvě střelné zbraně, dlouhá i krátká. Vše dosud nasvědčuje tomu, že v případu půjde o vraždu a následnou sebevraždu,“ uvedl Šváb. Na místě působí i policejní krizoví interventi. 

Co předcházelo střelbě?

Místostarosta se ráno účastnil jako svědek policejní akce, která souvisela s tím, že na útočníka podal soused trestní oznámení. Muž, který trestní oznámení podal, uvedl pro televizi Prima, že mu dotyčný vyhrožoval. Ve sporu mělo jít o vodu ve studni. Policisté na místo přijeli kvůli podanému trestnímu oznámení, muž ale na místostarostu vystřelil.

„Policisté pod krycí palbou přemístili zraněného do bezpečného prostoru, poskytli mu první pomoc a přivolali záchranáře. Ani ti už bohužel zraněnému nemohli pomoci,“ řekl Šváb.

‚Samotářský podivín‘

Starostka obce Klára Čudrnáková (Sdružení nezávislých kandidátů) na místě uvedla, že střelec byl z rodiny, pro kterou místostarosta a jeho rodina v minulosti udělali hodně dobrého. „Pomáhali jim. Je to nepochopitelné.“

Muž podezřelý ze střelby v Plzni je ve vazbě, policie ho viní z vydírání a nedovoleného ozbrojování

Číst článek

Dodala, že šlo o samotářského podivína. „Kdybych ho potkala na ulici, nebudu vědět, kdo to je. Protože on tam byl zalezlý. Nevěděli jsme ani, z čeho žije. Dřív žil s maminkou, ale ta se kvůli zdravotnímu stavu odstěhovala do domu s pečovatelskou službou. Byl tam sám,“ dodala.

Čudrnáková byla v pátek v Ostravě na sněmu Svazu měst a obcí. „Kdybych nebyla v Ostravě, šla bych tam já. Byla by to moje povinnost,“ uvedla na místě zásahu.

„Se studnou je to zamotané. Události jsem měla jen zprostředkovaně, ale pachatel od majitele studny věděl, že studna patřila k domu, který byl před asi šesti lety prodán v exekuci. Nový majitel pak vyzval všechny, aby si zařídili vlastní přívod vody,“ dodala starostka.

ČTK, mkk, gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme