Praze 2 a 3 hrozí desetimiliónová pokuta

Desetimiliónová pokuta hrozí vedení Prahy 2 a 3 za nedodržení ochrany osobních údajů. Obě městské části proto stáhly ze svých webových stránek zápisy ze zasedání rady a zastupitelstva kvůli nařízení Úřadu pro ochranu osobních údajů. To zakazuje zveřejňování soukromých dat lidí. Praha 3 se podle starosty Milana Českého radila také s právníky, kteří nakonec doporučili zápisy stáhnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lékařská dokumentace na internetu

"Platí zase jiný zákon o zpřístupnění informací, a ten říká, že kdo z občanů s trvalým bydlištěm nebo majetkem na území konkrétní části, bude se muset dostavit. Ty pracovnice osobní údaje musejí začernit a potom si z nich může dotyčný dělat výpisky."

Podle předsedy Úřadu pro ochranu osobních údajů Karla Neuwirta ale radnice městských částí znění zákona špatně pochopily. Jak dodává, z internetu stačí odstranit pouze soukromé údaje lidí, ostatní informace je možné zveřejnit: "Není nutno stahovat z internetu zápisy ze zasedání. Je však nutné splnit požadavek zákona o ochraně osobních údajů, aby v těchto zápisech nebyly žádné detaily, identifikace nebo další podrobnosti o konkrétních jedincích."

Zápisy z rady a zastupitelstva nestáhlo ze svých stránek ani hlavní město Praha. S rozhodnutím radnic Prahy 2 a 3 nesouhlasí také zástupci občanských sdružení a opozice.

Markéta Kaclová, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme