Předpověď počasí na pondělí 20. srpna

Od západu bude přibývat oblačnosti, místy se dočkáme i přeháněk, na východě republiky al zpočátku ještě polojasno. teploty vystoupí na 23-27 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvlněná studená fronta bude zvolna postupovat přes střední Evropu dále k severovýchodu.

Odpoledne bude postupně od jihozápadu přibývat oblačnosti, místy s přeháňkami a bouřkami, ojediněle i s kroupami. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku polojasno. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 stupňů, na východě území kolem 29 stupňů Celsia. Teplota v 1000 m na horách kolem 20 stupňů, v Jeseníkách a Beskydech kolem 24 stupňů Celsia. Slabý proměnlivý, postupně severní vítr do 15 km/h bude v bouřkách zesilovat.

Tlak bude slabě stoupat. Nad naším územím bylo dnes naměřeno 298 Dobsonových jednotek ozónu, což je 7 procent pod dlouhodobým normálem, a tedy podprůměrný stav.

UPOZORNĚNÍ: Dnes se v bouřkách mohou ojediněle vyskytovat kroupy a přívalové srážky. V noci na úterý a zpočátku i v úterý očekáváme místy, zejména v Čechách, vydatné srážky.

Markéta Kaclová, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme