Při požáru ubytovny v Brně mohlo uhořet několik lidí - policie místo prohledává

Požár dělnické ubytovny v areálu někdejšího brněnského podniku Zetor má mnohem vážnější následky, než se čekalo. Oheň si vyžádal život nejméně jednoho člověka. V troskách dřevěné budovy hasiči objevili ohořelá torza lidských těl - přesný počet obětí určí až soudní lékař.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár zcela zničil ubytovnu v areálu bývalého Zetoru v Brně | Zdroj: ČTK

V průběhu noci policisté požářiště hlídali, od rána spolu s hasiči pokračují v prohledávání ohořelých zbytků budovy. Radiožurnálu to řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek:

"Během dne pak proběhnou soudní pitvy ostatků, které byly včera v troskách budovy nalezeny. Kriminalisté v průběhu celého včerejšího dne vyslýchali všechny ubytované a snažili se poskládat mozaiku událostí, které předcházely tomu požáru budovy. Musí prověřit všechny možné varianty včetně té, že by požár mohl někdo úmyslně založit."

Při požáru v noci z neděle na pondělí utrpěli zranění další čtyři lidé. Škoda se odhaduje přes deset milionů korun. Přestože na místě zasahovalo přes dvacet požárních vozidel, objekt byl zcela zničen, vážně poškozena je i sousední truhlářská dílna. Z nocležny bylo evakuováno na třicet lidí.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme